REKLAMA

Huczny Piknik Europejski

REKLAMA

Wielka parada szkół, zabytkowe i wojskowe samochody, warkot motorów, orkiestra dęta, koncert zespołu Sumptuastic oraz stoiska państw członkowskich i europejskich. To wszystko działo się w Płocku z okazji XIX już Pikniku Europejskiego.

Jak co roku, Piknik Europejski rozpoczął się wielką paradą, podczas której uczniowie szkół prezentowali państwa europejskie oraz te, które są partnerami Płocka (stąd też np. prezentacja Chin czy Stanów Zjednoczonych). Do naszego miasta przyjechali również przedstawiciele 10 miast partnerskich. Podczas hucznego marszu można było zobaczyć m.in. olbrzymią krowę – symbol Holandii, gigantycznego smoka, reprezentującego chińskie miasto, które jest partnerem Płocka, przepiękne choreografie, bogato zdobione stroje, łodzie wikingów, olbrzymie koniczyny czy przepiękne tancerki ubrane w hiszpańskie suknie. Podczas parady przejechały także motory, można było również posłuchać orkiestry dętej.

PowiązaneTematy

Każda szkoła miała dwie minuty na zaprezentowanie się komisji, która oceniała ją pod względem artystycznym, zgodności tematyki, liczby uczestników czy pomysłowości. Następnie placówki zajmowały miejsca na specjalnie przygotowanych stoiskach na Starym Mieście. Odwiedzający mogli także skosztować specjałów kuchni europejskiej czy zrobić zdjęcia w fotomakietach.Podczas Pikniku na starówce wystąpił chór Minstrel, a także zespół Sumptuastic. Na rynku zwiedzający mogli obejrzeć wystawę o rzekach w miastach partnerskich Płocka, a w Domu Darmstadt wystawę fotograficzną o Rustawi.

Piknikowi towarzyszyła również impreza pt. Majunia, a w niedzielę – Bieg Europejski.