REKLAMA

Historia Jackie Kennedy już w NK Przedwiośnie. Co jeszcze?

REKLAMA

Sporo atrakcyjnych premier szykuje się od dzisiaj w kinie. Piękna Natalie Portman wystąpi w roli kultowej Jackie Kennedy, Michaelem Keaton pokaże się jako biznesmen w „McImperium”, a miłośnicy mocniejszych wrażeń na pewno znajdą je w produkcji „Rings”.

PowiązaneTematy

Jackie

Od 3 lutego NK Przedwiośnie zaprasza na premierę dramatu z Natalie Portman – „Jackie”.

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane.

Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię… Jackie.

McImperium

Kolejna premiera najbliższego weekendu to „McImperium” z Michaelem Keatonem.

Ray Kroc (Keaton) to energiczny biznesmen, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień.

Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia. Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych.

W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku?

Rings

3 lutego ma również premierę horror „Rings”. To nowy rozdział znakomitej i przerażającej serii horrorów.

Młoda kobieta, martwiąc się o swego chłopaka, zafascynowanego informacjami o tajemniczym wideo, po obejrzeniu którego giną ludzie, decyduje się obejrzeć film za niego. Wkrótce odkrywa przerażającą prawdę: informacje są prawdziwe, a wideo zawiera tajemniczy przekaz…Lego Batman

Od 9 lutego w NK Przedwiośnie obejrzymy animację „Lego Batman” w wersji z dubbingiem 2D i 3D.

W duchu zabawy, dzięki której film „Lego przygoda” stał się fenomenem na skalę światową, samozwańczy przywódca grupy — Batman z LEGO — zostaje gwiazdą własnej, wielkoekranowej przygody.

W Gotham szykują się wielkie zmiany. Jeśli Batman chce uratować miasto przed zakusami Jokera, musi porzucić swoją samotnię i spróbować współpracy z innymi, a przy okazji być może przyjąć bardziej pozytywną postawę.

Will Arnett, podobnie jak w filmie „Lego przygoda”, ponownie użycza głosu Batmanowi z LEGO, znanemu także jako Bruce Wayne. W postać Jokera wcielił się Zach Galifianakis (Kac Vegas, Muppety: Poza prawem). Sierotę Dicka Graysona zagrał Michael Cera (serial Bogaci i bankruci). Barbarze Gordon głosu użyczyła Rosario Dawson (serial Daredevil), a Alfredowi — Ralph Fiennes (filmy o Harrym Potterze).

Spotkania filmowe: Zagubieni

W poniedziałek, 6 lutego, odbędzie się kolejna edycja Spotkań Filmowych, a podczas nich seans filmu „Zagubieni”. Seans odbędzie się o godzinie 18.30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem tradycyjnie NK Przedwiośnie zaprasza na herbatę oraz ciastko.

Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Szukając tematu do artykułu, trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety niechlubnej konferencji monachijskiej. W 1938 roku doszło do spotkania Édouarda Daladiera, Nevilla Chamberlaina, Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego, na którym zadecydowano o losach Czechosłowacji – bez udziału Czechów.

Przywódcy nie mieli jednak świadomości, że świadkiem ich potajemnych ustaleń była należąca do premiera Francji… papuga. Choć trudno w to uwierzyć, papuga nadal żyje i ma się dobrze. Do tego nie tylko doskonale zapamiętała kompromitujące rozmowy właściciela, ale również potrafi je powtórzyć. Pavel, pod wpływem impulsu – przeczuwając, że może to być medialna sensacja na skalę światową – wykrada papugę Daladiera, by wkrótce znaleźć się w sercu wielkiego politycznego skandalu.

Ponadto w repertuarze:

  • „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” – Michalina Wisłocka, najsłynniejsza seksuolog czasów PRL-u, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków.
  • „La La Land” napisy – Los Angeles. Pianista jazzowy zakochuje się w początkującej aktorce.
  • „Amerykańska sielanka” napisy – W spokojnej dzielnicy zwyczajna, amerykańska rodzina prowadzi szczęśliwe życie do momentu, kiedy w mieście dochodzi do zamachu terrorystycznego, a główną podejrzaną staje się córka przykładnej rodziny.
  • Animacja „Sing” dubbing – Aby uratować swój teatr przed ruiną, miś koala Buster Moon organizuje konkurs piosenki.
  • „Ostatni smok świata” dubbing – Niki pragnie iść w ślady ojca i również pokonać smoka. Z pomocą przyjaciół przeciwstawi się planom wiedźmy z bagien.
  • „Balerina” dubbing – Jedenastoletnia sierota Felicja ucieka do Paryża, by zostać baleriną w operze. Tam trafia pod opiekę byłej gwiazdy baletu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU