REKLAMA

Hetman Płock siódmą najlepszą drużyną w Polsce

REKLAMA

Klub Szachowy Hetman Płock zajął siódme miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski – Ekstraliga Szachowa 2020. Szachiści zagwarantowali sobie utrzymanie w najwyższej lidze szachowej w Polsce.

Najważniejsza impreza szachowa 2020 roku, czyli Drużynowe Mistrzostwa Polski – Ekstraliga 2020, zawitała w tym roku do Krakowa. Rozgrywki rozpoczęły 25 sierpnia z udziałem dziesięciu najlepszych drużyn w kraju. Każda drużyna występująca w sześcioosobowym składzie rozegrała dziewięć spotkań trwających czasami ponad pięć godzin.

Do zakończenia ostatniej rundy toczyła się walka o medale oraz o pozostanie w Ekstralidze. 3 września, po zakończeniu ostatniego meczu okazało się, że Mistrzem Polski 2020 roku została drużyna Polonii Wrocław, która przełamała w ten sposób pięcioletnie panowanie drużyny Hetman Katowice. Drużyna z Katowic musiał się zadowolić srebrnym medalem, a medal brązowy wywalczył Stilon Gorzów.

Drużyna Hetman Płock w swoim debiucie w Ekstralidze zajęła siódme miejsce, co zapewniło pozostanie w najwyższej klasie rozgrywek. Reprezentanci Płocka wyprzedzili Klub Szachowy Dwie Wieże Kraków, UKS 21 Podlesie oraz LKS Wrzos Międzyborów.

Cel, który wyznaczył sobie klub, został więc zrealizowany w stu procentach. W roku 2021 plany sportowe dla pierwszej drużyny będą jeszcze bardziej ambitne. Natomiast druga drużyna KSz Hetman Płock w rozgrywkach 2020/2021 powalczy o awans do II Ligi.Skład drużyny KSz Hetman Płock wraz z liczbą zdobytych punktów:

  • Golubka Petro – 4
  • Pultinevicius Paulius – 4,5
  • Warakomski Tomasz – 3,5
  • Grabarczyk Mirosław – 5
  • Sabuk Piotr – 2
  • Bulmaga Irina – 5,5

– Cała drużyna zagrała znakomicie i zasługuje na słowa uznania. Najlepiej spisali się: Irina Bulmaga zajmując drugie miejsce na szóstej szachownicy i Mirosław Grabarczyk, który na czwartej szachownicy był trzeci. Dziękujemy sponsorom, kibicom i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki. Miło, że udało się tak pozytywnie reprezentować Płock i region płocki – przekazał w komunikacie prasowym płocki klub.

Funkcję Kapitana drużyny pełnił Mirosław Grabarczyk. Kierownikiem drużyny był Mirosław Milewski. Działalność klubu, w tym udział w Ekstralidze Szachowej, jest możliwa dzięki sponsorom: PKN ORLEN (sponsor generalny) oraz SoftHard SA (sponsor strategiczny).

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU