REKLAMA

„Genialny” pomysł na wzbogacenie mieszkańca Bodzanowa. Grozi mu 25 lat więzienia

REKLAMA

Mieszkaniec Bodzanowa postanowił się wzbogacić. Wybrał sposób – według niego – najprostszy. Pieniądze po prostu… wydrukował.

20-letni mieszkaniec Bodzanowa podrabiał banknoty o nominale 100 zł. Został już zatrzymany przez policjantów z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

– Płoccy policjanci, prowadząc czynności w sprawie transakcji zakupu, do której użyto fałszywych banknotów o nominale 100 zł, w wyniku pracy operacyjnej, uzyskali informację kto wprowadza do obiegu tzw. fałszywki – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Osobą, która miała zajmować się tym procederem, okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Bodzanów – wyjaśnia rzecznik.

Co ciekawe, mężczyzna w środę, w związku z zupełnie inną sprawą, przyszedł na Posterunek Policji w Bodzanowie, gdzie został zatrzymany przez policjantów z Płocka. Po przeszukaniu jego mieszkania, policjanci znaleźli 80 fałszywych banknotów o nominale 100 zł, które zostały zabezpieczone jako materiał dowodowy w sprawie. 20-latek był również w posiadaniu drukarki i jednostki centralnej komputera, który to sprzęt został zabezpieczony przez policję.Fot. Komenda Miejska Policji w Płocku

Mieszkaniec Bodzanowa został zatrzymany w policyjnym areszcie, w czwartek, 28 grudnia, przesłuchał go prokurator.

– Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na skierowanie do sądu wniosku o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztu. Sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na trzy miesiące – informuje Krzysztof Piasek.

Teraz pomysłowemu 20-latkowi za fałszowanie i wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy grozi kara od 5 do 15 lat pozbawienia wolności lub kara 25 lat pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. Bezdronna says:

  A jak ten chłopak sie nazywa

 2. 73urhr says:

  Jak już coś to z Pepłowa a nie z Bodzanowa xD

 3. szwejk says:

  jak można tak zniechęcać do przedsiębiorczości?
  nieładnie policja, nieładnie

 4. Zainteresowany says:

  25 lat hahaha wiecej niz za zabojstwo. Polskie prawo jest smieszne i niedorzeczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU