“Futro zabija”, czyli happening w obronie zwierząt

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Fundacja Szansa dla Zwierzaka “Zoa” coraz śmielej działa w sprawie tych, którzy o swoje prawo walczyć nie mogą – czyli zwierząt. Kolejną akcją fundacji był sobotni happening. Manifestanci przekonywali, że futro zabija.

Celem działań Fundacji “Zoa” jest pomoc zwierzakom – wszystkim, w szczególności zaś tym porzuconym, bezpańskim, wałęsającym się ulicami miasta. Jedną z organizowanych przez nich akcji zaprezentowano płocczanom w miniony weekend. Z okazji Dnia bez Futra, który w tym roku przypada 25 listopada, zorganizowano pikietę o nazwie “Antyfutro”. W sobotnie południe ulicami miasta przeszli wolontariusze, którzy transparentami i ulotkami przekonywali do tego, by zrezygnować z kupowania ubrań z naturalnych futer.

– Zwierzęta futerkowe nie są kołnierzami, czapkami czy dodatkami do strojów, tylko cudownymi żywymi istotami (…) można się ogrzać wyłącznie ich miłością i oddaniem – czytamy na facebookowym profilu fundacji. W takim samym tonie utrzymany był sobotni manifest, którego uczestnicy – uzbrojeni w ulotki i sugestywne transparenty – przeszli najważniejszymi ulicami miasta. Mocne zdjęcia i równie przekonujące hasła zostały wykorzystane z pełną premedytacją. – Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na to, w jaki sposób na całym świecie traktowane są zwierzęta – powiedziała podczas sobotniego happeningu Magda Smolińska, prezes Fundacji “ZOA”. – Futro to skóra żywej, żyjącej istoty, którą jej pozbawiamy. To okrucieństwo, na które zostaliśmy znieczuleni. Musimy z nim walczyć – apelowała.

Finał marszu przeciwko futrom odbył się w galerii Mosty, gdzie przygotowano wegański posiłek. Także tam przekonywano o wyższości futer syntetycznych, stworzonych ze sztucznych materiałów. – Są one równie piękne, a nie noszą śladów krwi i bólu – apelowała Smolińska.

Uczestnicy akcji pokazali, że króliki, fretki czy szynszyle to cudowni przyjaciele człowieka, wdzięczni i oddani, którzy tak jak ludzie potrzebują ciepła, a zwierzęta – w odróżnieniu od ludzi – innego futra kupić nie mogą…

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji