REKLAMA

Film promujący diecezję płocką podczas Światowych Dni Młodzieży

REKLAMA

„Pieśń o Faustynie. Miłosierdzie drugie imię Miłości”, będzie promował Płock podczas Światowych Dni Młodzieży w diecezji płockiej. Jest to muzyczna opowieść płockiego zespołu „Bemolla” o św. siostrze Faustynie Kowalskiej – „Sekretarce Bożego Miłosierdzia”.

Premiera filmu odbyła się 2 kwietnia w NovymKinie „Przedwiośnie” w Płocku. Film wyreżyserował Henryk Jóźwiak – aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, na podstawie scenariusza Marii Marciniak i z muzyką Bogdana Marciniaka, którzy od 8 lat prowadzą zespół „Bemolla” przy parafii św. Jakuba Apostoła w Płocku. Aktorskie role powierzono członkiniom zespołu „Bemolla”, w św. Faustynę wcieliła się Katarzyna Kolczyńska.

– Słowo i muzykę, sztukę i młodość, połączono tu w całość. To sprawia, że film jest taką perełką, którą pochwalimy się młodzieży z całego świata podczas Światowych Dni Młodzieży – mówił obecny na premierze biskup płocki, Piotr Libera.Święta siostra Faustyna żyła i pracowała w miejscowym klasztorze sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w latach 1930-1932, a 22 lutego 1931 roku w swojej celi klasztornej po raz pierwszy ujrzała Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu, ufam Tobie!” – w tym roku minęło 85 lat od tego wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU