REKLAMA

Fałszywe e-maile z Ministerstwa Finansów. Zaatakowano ponad 230 banków

REKLAMA

Ministerstwo Finansów podało do publicznej wiadomości ostrzeżenia przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje o „ukrywaniu dochodów” lub „wyznaczonej kontroli dochodów”. Wiadomości wyglądają, jak gdyby zostały przesłane z ministerstwa, a zawierają bardzo groźny wirus.

Hakerzy zaatakowali 17 polskich banków komercyjnych oraz ponad 200 banków spółdzielczych, łącznie ponad 230 banków. Oprogramowanie GozNym, które uaktywnia się po otworzeniu załącznika e-maila, przekierowuje nas na fałszywą stronę banku, która wygląda identycznie jak prawdziwa. Atak rozpoczyna się już po zalogowaniu do naszego konta, więc nie zabezpiecza nas symbol kłódki na przeglądarce internetowej.

Ministerstwo Finansów przestrzega, że nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika. Załącznik zawiera złośliwy kod, a tak wygląda przykładowa treść fałszywej wiadomości, dotyczącej „wyznaczonej kontroli dochodów”:

20160825.1.kontrola dochodow
źródło: Ministerstwo Finansów

Dzień dobry,
W trakcie naszych kontroli ujawniliśmy ukrycie Pana/Pani dochodow, w związku z czym bedzie przeprowadzona kontrola podatkowa.
Dokument wskazujacy na naruszenia o składaniu fałszywego dochodow zalaczony w e-maile.Sankcja na przeprowadzenie sciagania podatkowego również jest zalaczona do dokumentu.
Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 01.08.2816 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a także interesują nas niektóre transakcje przeprowadzane w roku bieżącym.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajduja sie poniżej, należy podać w piśmie numer sprawy „PL37467426” i osobisty kod.
Ministerstwo Finansów ul. Świętokrzyska 12 00-916 Warszawa NIP: 526-025-02-74 REGON: 000002217A tak wygląda przykładowa treść fałszywej wiadomości, dotyczącej „ukrywania dochodów”:

20160825.2.kontrola dochodow
źródło: Ministerstwo Finansów

Dzien dobry,
W trakcie naszych kontroli ujawnilismy ukrycie Pana/Pani dochodow, w zwiazku z czym bedzie przeprowadzona kontrola podatkowa.
Dokument wskazujacy na naruszenia o skladaniu falszywego dochodow zalaczony w e-maile.Sankcja na przeprowadzenie sciagania podatkowego rowniez jest zalaczona do dokumentu.
Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 01.08.2016 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a takze interesuja nas niektore transakcje przeprowadzane w roku biezacym.
W razie jakichkolwiek pytan prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajduja sie ponizej, nalezy podac w pismie numer sprawy „PL37467426” i osobisty kod.
Ministerstwo Finansow
ul. Swietokrzyska 12
00-916 Warszawa
NIP: 526-025-02-74
REGON: 000002217

Co się stanie, jeśli otworzymy załącznik? Wirus, po zalogowaniu się na nasze konto, przeleje nasze pieniądze na konto hakerów. W ten sposób do kwietnia w Stanach Zjednoczonych skradziono 4 mln dolarów. Ostrzegamy więc – Ministerstwo Finansów na pewno nie będzie pisało do nas w tak poważnej sprawie drogą mailową.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU