Efektowne zwycięstwo na finiszu ligi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Piłkarki nożne Królewskich Płock rozegrały w Otwocku ostatni mecz ligowy rundy jesiennej. Przeciwnikiem płocczanek był tamtejszy Start. Pomarańczowe zdominowały całe spotkanie i trafiły do siatki… jedenaście razy. 

Na pierwszą bramkę nie musieliśmy długo czekać. Już w czwartej minucie Julia Krawczyk wykończyła solową akcję Darii Nowak, otwierając tym samym worek goli. Dwie minuty później na listę strzelców wpisała się Klaudia Łyzińska. Miejscowe były bezradne, a pierwsze 40 minut rozgrywało się głównie na połowie przeciwnika. W 13. minucie, po błyskawicznym przejściu z obrony do ataku, na 0:3 podwyższyła Daria Nowak. Do przerwy wynik podwyższyły Daria Przybysz oraz Daria Kusa.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od bramki Julii Krawczyk. Gol padł trzy minuty po rozpoczęciu. Królewskie, mając wysokie prowadzenie i dużą przewagę na boisku, zwolniły tempo i przestały grać agresywnie w odbiorze, co skończyło się w 6. minucie stratą bramki. To ewidentnie wpłynęło na płocczanki mobilizująco. W ciągu ostatnich 15 minut do ich bramki trafiały kolejno: dwa razy razy Daria Nowak, Paulina Mrówczyńska, Julia Krawczyk oraz Klaudia Łyzińska. Ostatecznie spotkanie zakończyło się 11:1 dla Królewskich.

– Przez całą rundę nie mogliśmy skorzystać ze wszystkich zawodniczek, dzięki czemu dziewczyny mogły pokazać swoje umiejętności na innych pozycjach – powiedział Adrian Piankowski, trener Królewskich. – Skorzystałem z tego, zagraliśmy innym systemem i muszę szczerze przyznać, że jestem zadowolony. Piłkarki wywiązywały się ze swoich zadań na nowych pozycjach, dobrze ze sobą współpracowały. Ponadto gra była płynna, akcjom nie brakowało dynamiki. Oczywiście, nie ustrzegliśmy się błędów, szczególnie straconej bramki, ale widać było wśród dziewczyn tę radość z gry, którą zatraciły w ostatnich spotkaniach – dodał.

OKS Start Otwock- KS Królewscy Płock 1:11 (0:5)

KS Królewscy Płock: Marta Hućko- Kinga Lisiewska, Marta Majerowska, Angelika Materek, Natalia Marciniak – Klaudia Łyzińska, Klaudia Stradomska (60’ Paulina Mrówczyńska), Daria Przybysz- Daria Kusa, Julia Krawczyk, Daria Nowak.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji