REKLAMA

Dzisiaj Dzień Pizzy. Która smakuje Wam najbardziej? [ANKIETA]

REKLAMA

Według ostatnich badań, to właśnie pizza stała się nowym daniem narodowym Polaków. Jak podaje Rzeczpospolita, to danie kupuje już 60 proc. rodaków.

9 lutego obchodzimy światowy Dzień Pizzy, od kilku lat również w Polsce. To właśnie w naszym kraju (oraz we Włoszech i Szwecji) to danie zdobyło największą popularność wśród państw Europy.

PowiązaneTematy

Warto wiedzieć, że choć pizza w powszechnej świadomości uchodzi za potrawę pochodzącą z kuchni włoskiej, to pierwsze dania, przypominające pizzę, serwowali starożytni Grecy. Pizza, jako zapiekany placek na bazie sosu pomidorowego, opanowała włoskie stoły dopiero w XVIII wieku, a stamtąd wyruszyła z powodzeniem na cały świat.

Według badań opublikowanych przez Rzeczpospolitą, w naszym kraju pizzerie są obecnie najczęściej odwiedzanymi lokalami gastronomicznymi, które wygrywają nawet z popularnymi sieciami fast-food, jak McDonalds czy KFC. Pizzerie wybiera aż 68 proc. naszych rodaków, dopiero za nimi są restauracje, kawiarnie, kebaby i puby.

Największą popularność pizza zdobyła w Polsce w ciągu ostatnich pięciu lat. Co istotne, zmieniły się w tym czasie nasze gusta – nie zadowalamy się już tak łatwo grubym, rozmiękłym plackiem z kiepskiej jakości szynką i podróbką sera. Wzrasta świadomość konsumentów, w związku z czym wymagają dobrych składników i umiejętnego wypieku.Nadal najpopularniejszą pizzą pozostaje capriciosa (ser, szynka, pieczarki), ale dogania ją pepperoni (ser, salami), marherita (ser) czy… hawajska (z ananasem).

Jedliście dzisiaj pizzę? Która najbardziej Wam smakuje i skąd zamawiacie? A może robicie ją sami? Zagłosujcie w naszej ankiecie!

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Dani says:

    Najlepsza pizza jest w Festa Italiana . Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU