REKLAMA

Dzień Dziecka w Galerii Mazovia za nami, a wkrótce… starożytny Egipt

REKLAMA

Galeria Mazovia z okazji Dnia Dziecka przygotowała mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Za kilka dni natomiast, 5 czerwca, wkroczymy tam w tajemniczy świat starożytnego Egiptu.

1 czerwca od godziny 13 w Galerii Mazovia wszystkie dzieci mogły cieszyć się zabawą wspólnie z kolorowo ubranymi klaunami. Nie zabrakło animatorów, którzy zadbali o malowanie buziek i różnorodne gry. Na najmłodszych czekała też darmowa wata cukrowa.

Od godziny 14 przed galerią czekali strażacy-ratownicy z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Płock Podolszyce, którzy zaprezentowali swoje umiejętności ratownicze. Można było również dokładnie obejrzeć specjalny lekki samochód ratownictwa wodnego z łodzią, sprzęt nurkowy i wysokościowy oraz przymierzyć hełm strażacki, a także dowiedzieć się dużo ciekawych informacji na temat zawodu strażaka-ratownika.

Starożytny Egipt w Galerii Mazovia

Kolejne i wyjątkowe atrakcje czekają na najmłodszych w specjalnie zaaranżowanym „świecie starożytnego Egiptu”, który będzie dostępny od 5 do 11 czerwca br. w godzinach 11-18 na terenie Galerii Mazovia.Interaktywne miasteczko egipskie zaprasza do kompleksu siedmiu oddzielnych budowli nawiązujących do starożytnej architektury. Wśród nich nie zabraknie kojarzonej z tym okresem piramidy. Ważnym aspektem tego projektu jest jego edukacyjny charakter, który będzie realizowany nie tylko dzięki możliwości oglądania wystawy, ale również poprzez czynny udział dzieci, np. w rozwiązywaniu tajemnicy egipskich hieroglifów, zwiedzaniu grobowca Faraona, czy też produkcji własnego papirus.

Każde dziecko będzie mogło przebrać się w egipski strój oraz otrzyma niespodziankę. Oprowadzający dzieci animator przedstawi historię starożytnego Egiptu oraz pokaże takie rzeźby jak Nefretete, boga Anubisa oraz Sfinksa. Emocjonującym punktem wystawy będą dwie największe budowle: Piramida i Grobowiec Faraona, do których dzieci będą mogły wejść i odkryć tajemnice, które w sobie kryją.

– Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony przez ONZ symbolizuje prawa najmłodszych przedstawicieli społeczeństwa i zwraca uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata – mówi Katarzyna Klaczka-Wachowska, Dyrektor Galerii Handlowej Mazovia w Płocku. – Honorując wszystkie dzieci, zdecydowaliśmy się zrealizować projekt, łączący elementy zabawy z nauką, dający możliwość bezpośredniego zetknięcia się ze światem starożytnego Egiptu, co wydaje się być wyjątkową atrakcją dla europejskiej kultury. Ekspozycja wystawy z pewnością pobudzi wyobraźnię naszych milusińskich nie tylko z uwagi na tematykę, ale przed wszystkim na scenografię i wielkości rekwizytów zastosowanych w miasteczku. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w niesamowitej przygodzie, która z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci – zapewnia Katarzyna Klaczka-Wachowska.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Galerii Mazovia.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU