REKLAMA

Dwóch kierowców wylądowało w rowie. Jeden był pijany, drugi bez prawa jazdy

REKLAMA

Dwóch nieodpowiedzialnych kierowców zakończyło swoją podróż w przydrożnym rowie. Jeden z nich wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu, a drugi pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień.

29 grudnia rano oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na terenie gminy Bielsk. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że kierowca volkswagena nie zapanował nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

– Na miejscu policjanci zastali 32-letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego. Uszkodzony pojazd, którym kierował mężczyzna, znajdował się w przydrożnym rowie. Kierowca był trzeźwy, ale jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach, 32-latek miał cofnięte uprawnienia w drodze decyzji administracyjnej. W świetle obowiązujących przepisów to przestępstwo – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.Po zaledwie kilku godzinach policjanci podejmowali kolejne czynności przy zdarzeniu, w którym kierowca wjechał do rowu. Tym razem okazało się, że 37-latek był nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkomatem u kierowcy mazdy wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowcy grozi teraz kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

– Szczęściem jest fakt, że zarówno kierowcom, jak i nikomu kto w tym czasie przejeżdżał obok, nic się nie stało. Pijany kierowca stwarza śmiertelne zagrożenia na drodze! Nietrzeźwi za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem – zwraca uwagę mł. asp. Marta Lewandowska.

Policjanci apelują, aby nie bagatelizować sygnałów wskazujących, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Należy reagować, gdy widzimy, że pijana osoba wsiada za kierownicę. O tego typu sytuacjach zawsze trzeba poinformować Policję. Takie zgłoszenie może uratować komuś życie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 10

 1. Thanos says:

  Jeden pijany, drugi z cofniętymi uprawnieniami….. jechali na zlot elektoratu jedynie słusznej nam rządzącej PIS, z kwakwakiem na czele i mateuszkiem kłamczuszkiem.

 2. Kat says:

  Do mmn. Zjeb to cię zrobił na próbę i zapomniał zabić!!!

 3. Kat says:

  DO WSZYSTKICH. Niech każdy zajmie się najlepiej swoją DUPĄ.

 4. telex news says:

  w notce brakuje info że wieźli po kulce, jedną zepsuli a drugą zgubili…

 5. Zibi says:

  Do „kat” – pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w necie.

 6. Anonim says:

  My zglaszalismy ze pijany wsiada za kierownice a policja nic z tym nie zrobila jeszcze odgrazala sie ze trzeba bedzie zwrocic pieniadze za interwencje

  • Kat says:

   Jebać knfidentów.

   • mmn says:

    jebac pijanych i bez prawka za kolkiem i takich zjebow jak ty

   • ***** *** says:

    #Kat
    wolę być konfidentem niż żegnać kogoś bliskiego przez jakiegoś pijanego *****, który wypił, a potem wsiada do samochodu

   • ***** *** says:

    i mam szczerą nadzieję, że jeśli kiedykolwiek będę tak głupi, żeby wsiąść do samochodu choćby po 1 piwku, to znajdzie się kilku innych konfidentów, którzy ochronią mnie i innych przed moim deblizem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU