Dwa wypadki, w tym jeden przez pijanego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

To był bardzo trudny weekend, zarówno dla kierowców, jak i służb, odpowiadających za nasze bezpieczeństwo. Doszło do dwóch wypadków i aż 31 kolizji, 4 osoby zdecydowały się wsiąść za kierownicę z promilami w organizmie.

Pierwszy wypadek miał miejsce w piątek, 27 października, w Płocku na ul. 11 Grupy Operacyjnej NSZ.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że nietrzeźwy kierujący samochodem renault, nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym pojazdem vw bora i uderzył w jego tył – wyjaśnia Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

W wyniku uderzenia, pasażerka volkswagena doznała wstrząśnienia mózgu i została przewieziona do szpitala.

Drugi wypadek miał miejsce w niedzielę, 29 października, na terenie powiatu, w miejscowości Leksyn (gm. Bodzanów).

– Na obecną chwilę nie posiadam dokładnych informacji na temat tego zdarzenia. Z informacji jakie posiadam wynika, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów i jedna osoba doznała obrażeń – mówi rzecznik płockiej policji.

Pomimo koszmarnej pogody, aż czterech kierowców zdecydowało się prowadzić swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali ich w Płocku na ul. 11 Grupy Operacyjnej NSZ (sprawca wypadku) i na ul. Kutnowskiej oraz na terenie powiatu w miejscowościach: Łęg Kościelny (gm. Drobin) i Krzywanice (gm. Staroźreby).

W niedzielę doszło także do uszkodzenia samochodu marki KIA w Płocku, na ul. Dworcowej. Wartość strat to ok. 700 zł.

Płocka policja informuje, że 30 października w godzinach 10-12 na terenie Płocka, w rejonie nekropolii i większych marketów, prowadzone będą działania profilaktyczne Policji ze Strażą Miejską i uczniami PUL Płock, mające na celu przypomnienie naszym mieszkańcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie przygotowań do Święta Zmarłych oraz w czasie samego Święta.

Podziel się:

1 komentarz

  1. co za koszmarna nazwa dawnej ulicy Gwardii Ludowej.Komu ta nazwa przeszkadzała? A teraz ulica imieniem bandziorów z nsz.Brawo głupi radni,brawo.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji