Dlaczego plac zabaw przy Orlen Arenie jeszcze nie działa?

ADVERTISEMENT

Piękny plac zabaw oraz park wodny przy Orlen Arenie miał być gotowe do końca lipca. Później termin otwarcia przesunięto na połowę sierpnia. Ostatnie informacje dotyczyły jutrzejszego dnia, jednak już wiadomo, że plac nie zostanie odebrany. Kiedy więc będzie można z niego korzystać?

Większa część inwestycji jest już gotowa. Brakuje podobno tylko jednej zabawki, na którą czeka wykonawca i to właśnie jest przyczyną opóźnienia. Z informacji, które udało nam się uzyskać nieoficjalnie wynika, że pomimo zapowiadanego wstępnie na jutro otwarcia (od kilku osób usłyszeliśmy nawet o plakatach porozwieszanych na klatkach schodowych pobliskich bloków), odbiór odbędzie się dopiero za tydzień. Niestety, zbyt późno otrzymaliśmy tę informację i nie mogliśmy potwierdzić jej dzisiaj w ratuszu. Plakaty sprawdziliśmy – faktycznie wiszą, ale nie ma na nich słowa o placu zabaw, wyłącznie o imprezie na zakończenie lata, która faktycznie odbędzie się przy Orlen Arenie.

PowiązaneTematy

Szkoda jednak, że zabrakło w tym przypadku troski o poinformowanie mieszkańców na temat rzeczywistego terminu otwarcia. Popytaliśmy wśród mam i babć z dziećmi, które spacerowały wokół Orlen Areny. Okazało się, że większość z nich jest przekonana o jutrzejszym uruchomieniu placu. Od znajomych rodziców wiemy, że ich dzieci już co najmniej dwukrotnie nastawiały się na zabawę w nowym, atrakcyjnym miejscu. Z tego co zauważyliśmy, niektóre z maluchów już z tej zabawy skorzystały, nie zważając na toczące się prace przy parku wodnym. Być może właśnie dlatego pojawiła się taśma zabezpieczająca wejście wraz z tablicą ostrzegawczą, a przy placu częściej widać ochronę.

Miejmy nadzieję, że termin przyszłotygodniowy będzie ostateczny. Dzieciaki co prawda nie skorzystają już z placu w trakcie wakacji, może za to przynajmniej aura jesienna będzie dla nich sprzyjająca.

Przypomnijmy, że plac zabaw z fontanną pochłonie ponad 1,7 miliona złotych, a powstaje we współpracy miasta z PKN Orlen. Budowa placu rozpoczęła się w czerwcu. Nowoczesny plac zabaw jest podzielony na dwie części – pierwsza wyposażona w zabawki, przystosowane dla dzieci w dwóch przedziałach wiekowych: do 7 i do 14 lat oraz piaskownicę. Drugą część placu zajmuje park wodny o powierzchni około 480 m kw, który ma być miejscem do odpoczynku w upalne dni. Może w przyszłym roku…