REKLAMA

Dla kogo prezydentura? Zestawienie kandydatów na fotel głowy państwa [FILMY]

REKLAMA

W niedzielę, 10 maja, na karcie do głosowania w wyborach prezydenckich znajdzie się jedenaście nazwisk kandydatów, którym udało się zebrać wymagane minimum 100 tys. podpisów poparcia. Czterech z nich w czasie trwania swoich kampanii odwiedziło Płock. Byli to Bronisław Komorowski, Adam Jarubas, Janusz Korwin-Mikke oraz Andrzej Duda.

Wybór najważniejszej osoby w Polsce to ważna sprawa. Jak odnaleźć się wśród jedenastu kandydatów (wbrew pozorom, kandydatów wcale nie jest dwóch czy trzech)? Jak wyrobić sobie własną, niezależną opinię, nie ulec presji mediów i partii politycznych, zagłosować w zgodzie z samym sobą? Nie jest to na pewno prosta sprawa. Być  może jednak nasze krótkie podsumowanie sylwetek kandydatów na urząd Prezydenta Polski pomoże Wam nieco w tym wyborze. Wymieniamy ich w kolejności alfabetycznej.

Grzegorz Braun

Reżyser i publicysta, ur. 11 marca 1967 r. w Toruniu. Absolwent studiów polonistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim (praca magisterska pod tytułem: „Artyzm i nędza Ogniem i mieczem, czyli światopogląd powieści Henryka Sienkiewicza z perspektywy analizy schematu fabularnego”), oraz studiów reżyserskich na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego; swobodnie komunikuje się w językach: angielskim, rosyjskim i czeskim. Zdeklarowany monarchista i tradycjonalista; bezpartyjny, niezrzeszony, niezależny kandydat na Prezydenta RP. Kandyduje z hasłem wyborczym „Aby Polska nie Zginęła”.

Andrzej Duda

Posiadający wykształcenie prawnicze, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, obecnie zasiadający w Parlamencie Europejskim. Ubiega się o fotel Prezydenta RP z hasłem „Przyszłość ma na imię Polska”. W trakcie wizyty w Płocku powiedział: – Czas zdjąć różowe okulary, bo są w Polsce ludzie, którzy żyją za 800 zł, panuje bieda i bezrobocie, wielu ludzi odchodzi w aptece z niezrealizowanymi receptami. Prezydent powinien strzec interesów tych ludzi – tłumaczył kandydat PiS.

[button href=”http://petronews.pl/andrzej-duda-czas-zdjac-rozowe-okulary-kandydat-na-prezydenta-w-plocku/” align=”left”]Andrzej Duda: Czas zdjąć różowe okulary[/button]

Adam Jarubas

Z wykształcenia historyk. Startuje z ramienia partii Polskie Stronnictwo Ludowe, a jego hasło wyborcze to: „Tradycja, Nowoczesność, Polska”. Również kandydat PSL odwiedził Płock na trasie swojej kampanii. – Należy pamiętać, że większość Polaków nie mieszka w wielkich miastach, ale na wsiach i małych miasteczkach. Od płockich samorządowców należy się uczyć, czerpać od nich doświadczenie i wiedzę. Wszyscy pamiętamy, jak powiat płocki nawiedziła powódź, która przerwała wały. To właśnie ówczesny starosta Piotr Zgorzelski, sprawdził się na swoim stanowisku, i to właśnie dzięki działaniom samorządu tak szybko udało się odbudować zniszczoną przez powódź infrastrukturę – chwalił lokalnych przedstawicieli partii kandydat na Prezydenta RP.

[button href=”http://petronews.pl/adam-jarubas-nie-traccie-wiary-w-lepsza-przyszlosc/” align=”left”]Adam Jarubas: Nie traćcie wiary w lepszą przyszłość[/button]

Bronisław Komorowski

Ubiegający się o reelekcję, obecny prezydent. Z wykształcenia historyk. Nie należy obecnie do żadnej partii politycznej, wspierany jest jednak przez Platformę Obywatelską, z której się wywodzi. Hasłem wyborczym urzędującego prezydenta jest: „Wybierz zgodę i bezpieczeństwo”. Jako pierwszy z kandydatów odwiedził Płock. – Każdy kraj, każde społeczeństwo, chciałoby mieć stolicę, która byłaby wizytówką kraju, pokazującą szybki rozwój, wielkość i rozmach. Takie wydzielenie mogłoby temu służyć. Ten pomysł jest rozważany od strony zabiegu księgowego – wypowiedział się Prezydent Polski na pytanie o wyłączenie aglomeracji warszawskiej z województwa mazowieckiego, podczas spotkania w Małachowiance.

[button href=”http://petronews.pl/bronislaw-komorowski-w-plocku-zdjecia/” align=”left”]Bronisław Komorowski w Płocku[/button]

Janusz Korwin-Mikke

Z wykształcenia filozof. Startuje z listy założonej przez siebie partii Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja. Obecnie europoseł, dla którego jest to piąty start w wyborach prezydenckich. Swoją kampanię promuje hasłem „Dumna, bogata Polska”. Gościł w Płocku jako trzeci z kandydatów. – Anna Grodzka szybko przypomni sobie, kim jest i wskoczy w spodnie – uzasadnił wizję przyszłości pod panowaniem Arabów.

[button href=”http://petronews.pl/kandydat-na-prezydenta-jak-przyjda-arabowie-anna-grodzka-wskoczy-w-spodnie/” align=”left”]KANDYDAT NA PREZYDENTA: JAK PRZYJDĄ ARABOWIE, ANNA GRODZKA WSKOCZY W SPODNIE[/button]

Marian Kowalski

Marian Kowalski ma 50 lat, urodził się 15 sierpnia 1964 roku w Lublinie. Jest wiceprezesem partii Ruch Narodowy i został ogłoszony kandydatem Ruchu Narodowego na prezydenta RP. Jest żonaty i mieszka w bloku na lubelskim Czechowie. Zabierał głos podczas dziesiątek konferencji i manifestacji, na których gościł w całym kraju. W maju wydał drukiem zbiór swoich felietonów z lat 2005-13 pt. „Okiem narodowca”. Wystartuje pod hasłem “Silny człowiek na trudne czasy”.Paweł Kukiz

Muzyk i publicysta, startuje nie mając poparcia żadnej partii politycznej. – Wielu z Was poznało mnie jako muzyka. Dziś jednak nie dołączę się do koncertu kolejnych politycznych obietnic bez pokrycia. Dziś staję przed Wami jako obywatel, który chce głośno powiedzieć o potrzebie zmian. My obywatele musimy odzyskać realny wpływ na nasze państwo. Kandyduję na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, aby móc głośno powiedzieć Polakom, że zmiana jest możliwa! – zachęca lider zespołu Piersi. – Istota mojego programu to „Przywrócenie państwa obywatelom”. To piękna idea, dla której warto jest podjąć trud walki o najwyższy urząd w państwie – tłumaczy Paweł Kukiz.

Magdalena Ogórek

Jedyna kobieta, biorąca udział w wyborach. Urodzona 23 lutego 1979 roku w Rybniku na Śląsku w rodzinie górniczej. Publicystka, dr nauk humanistycznych, historyk Kościoła, wykładowca akademicki, aktualnie w Małopolskiej Wyższej Szkole w Krakowie, była komentatorka telewizyjna oraz dziennikarka TVN24BIŚ, autorka programu „Atlas Świata”. Ma tytuł doktora nauk humanistycznych. Startuje jako kandydatka bezpartyjna, wspierana jednak przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. Jej hasło wyborcze to: „Jutro bez obaw”.

Janusz Palikot

Drugi filozof w zestawieniu. Kandyduje z ramienia swojej partii Twój Ruch, choć do 2010 roku był członkiem Platformy Obywatelskiej. W czasie kampanii wyborczej przyjechał dwa razy do Staroźreb, aby skrytykować pobieranie przez proboszcza tamtejszej parafii wysokich opłat za pogrzeb. Reklamuje obecną kampanię hasłem „Aktywny Prezydent. To jest możliwe”.

[button href=”http://petronews.pl/proboszcz-podplockiej-parafii-do-dyspozycji-biskupa-bedzie-postepowanie-wyjasniajace/” align=”left”]PROBOSZCZ PODPŁOCKIEJ PARAFII DO DYSPOZYCJI BISKUPA. BĘDZIE POSTĘPOWANIE WYJAŚNIAJĄCE[/button]

Paweł Tanajno

Kandydat partii Demokracja bezpośrednia może pochwalić sie wykształceniem wyższym w zakresie zarządzania. Bierze udział w wyborach z partyjnym hasłem „Oddaję Ci głos!”. – Nie jestem hrabią, mój teść nie jest znanym pisarzem. Urodziłem się w jednej z wielu ciężko pracujących rodzin, mieszkających przy ulicy Okopowej w Warszawie. Mam dwie starsze siostry. Ja dorastałem, a dookoła dogorywał PRL. (…)Cała moja kariera zawodowa to, jak w przypadku każdego przedsiębiorcy, ścieranie się z administracją państwową na wszelkich płaszczyznach. (…) Byłem w życiu sportowcem, muzykiem, poetą, przedsiębiorcą, bezrobotnym, (…) udało mi się tylko nigdy nie być politykiem. I mam zamiar nigdy nim nie zostać, bo jako prezydent dalej zostanę zwykłym obywatelem takim jak TY, na służbie dla Nas wszystkich – pisze o sobie kandydat na Prezydenta RP.

Wyłączamy polityków. Obywatelski prezydent Tanajno.Prezydent TANAJNO Paweł gwarancją zmian systemu.TANAJNO Paweł Jan nr 10 na liście w wyborach na prezydenta.Spot wyborczy kandydata na prezydenta z ramienia demokracji bezpośredniej – tytuł: ZMIANA.

Posted by Demokracja Bezpośrednia on 26 kwietnia 2015

Jacek Wilk

Kandydat Kongresu Nowej Prawicy, z zawodu adwokat. – Urodziłem się 17 sierpnia 1974 roku w rodzinie chłopskiej. Jestem adwokatem i ekonomistą, a także szczęśliwym mężem i ojcem – pisze o sobie. „Poważnie o Polsce” to jego hasło wyborcze.

PowiązaneTematy

Na którego kandydata zagłosujecie? Weźcie udział w naszej sondzie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU