REKLAMA

Coraz wyższy poziom wody na Wiśle

REKLAMA

IMGW ostrzega, że na Wiśle w województwie mazowieckim będą coraz wyższe wskazania poziomu wody. Potwierdzają to strażacy z OSP Słubice, którzy podają, iż wodowskazy zlokalizowane na rzece Wiśle, na terenie powiatu płockiego, z godziny na godzinę pokazują większe wartości.

Podwyższanie się stanu wody na Wiśle ma związek z falą wezbraniową, która z południa kraju przemieszcza się na północ.

PowiązaneTematy

– Zagrożenie powodzią jest minimalne, ale nigdy nie można lekceważyć sił natury – tłumaczą strażacy z OSP Słubice. – Na Wiśle w rejonie powiatu płockiego zlokalizowane są dwa wodowskazy: w Wyszogrodzie oraz Kępie Polskiej. W obydwu przypadkach wskazania mają tendencję rosnącą. Na wodowskazie w Wyszogrodzie stan ostrzegawczy określony jest na poziomie 500 cm, a stan alarmowy na poziomie 550 cm – obecnie poziom wynosi 440 cm. Natomiast w Kępie Polskiej stan ostrzegawczy wynosi 450 cm, a stan alarmowy 500 cm – obecnie 374 cm – podają strażacy.Zagrożenie powodzią zwiększa się również według Biura Prognoz Hydrologicznych IMGW. Jak podaje w komunikacie, na terenie województwa mazowieckiego w ciągu najbliższej doby w dalszym ciągu występować będzie wzrost stanu w strefie wody wysokiej, wywołany przemieszczaniem się fali wezbraniowej. Na wodowskazie Gusin zostanie przekroczony stan ostrzegawczy.

Prognozy przewidują, że już w poniedziałek po południu rozpoczną się opady deszczu, które potrwają co najmniej do środy, 29 maja. Mogą wystąpić również burze.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Nadwislanin says:

  Pieniadze sa .ale tylko na biurokracje

 2. regionalista. says:

  Bardzo proszę Redakcję PETRONEWS o wykonywanie FOTOGRAFII FILARÓW MOSTU LEGIONÓW I POZIOMU WODY PRZY MOLO dla celów historycznych.
  Istnieje fotografia z początku lat 60 tych , gdzie widzimy filary i brzegi Wisły przed postawieniem Tamy we Włocławku. Byłby to punkt odniesienia poziomu Wisły w tym czasie.

  Na starym zdjęciu widać również barki i stary bat, łódź, ..którą wydobywano piasek z Wisły aby mogła być spławna……

  Jak pokazały ostatnie Wybory do KE……………….podziwiający czarowne widoki rzeki w Płocku, PODZIWIACZ, doskonale się zakotwiczył DALEKO OD PŁOCKA I TO W DOSKONAŁEJ CENIE…

 3. reV says:

  Ja bym chciał żeby ten Pan z Wód Polskich jeszcze raz powtórzył, że Wisły nie będą pogłębiać, bo nie ma zagrożenia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU