REKLAMA

Coraz więcej zakażeń koronawirusem. W Płocku będą częściej kontrolować czy masz maseczkę

REKLAMA

W związku ze zwiększającą się liczbą nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, prezydent Płocka zwołał w czwartek posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Przedstawiciele władz miasta i służb mundurowych rozmawiali o sytuacji związanej z pandemią COVID-19.

W spotkaniu, które zorganizowano 30 września br., uczestniczyli prezes Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej, przedstawiciele służb mundurowych – Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, p.o. dyrektora Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz przedstawiciele wydziałów Urzędu Miasta Płocka.

PowiązaneTematy

Jak wyjaśnia Urząd Miasta Płocka, tematem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji w mieście związanej z pandemią wirusa SARS-CoV-2.

– Z przekazanych informacji wynika, że sytuacja w różnych obszarach funkcjonowania miasta, m.in. oświacie, ochronie zdrowia, w zakresie porządku i bezpieczeństwa publicznego jest stabilna, a wszystkie zadania realizowane są zgodnie z planem – przekazała Alina Boczkowska, kierownik Referatu Informacji Miejskiej płockiego ratusza.Podczas spotkania ustalono, że zarówno Straż Miejska w Płocku, jak i Policja zintensyfikują kontrole, dotyczące przestrzegania zasad reżimu sanitarnego, czyli m.in. obowiązku zasłania nosa i ust w publicznych przestrzeniach zamkniętych, np. w sklepach, pojazdach transportu zbiorowego, na poczcie. Funkcjonariusze mogą w przypadkach niestosowania się do tego obowiązku pouczyć, ukarać mandatem lub skierować sprawę do sądu.

W środę potwierdzono 1208 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 27 osób zakażonych, w tym 7 wyłącznie z powodu COVID-19. W Płocku i powiecie płockim ostatniej doby potwierdzono 7 nowych zakażeń, 442 osoby są objęte kwarantanną.

Fot. Urząd Miasta Płocka

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Darek says:

  Zdjęcie mówi samo za siebie – jesteście bandytami i oszustamina usuługach Big Pharmy.

 2. Malwina says:

  Policja ma jedynie prawo do zachęcania noszenia maseczki która nie chroni przed wirusami ale też powoduje bardzo poważny uszczerbek na zdrowiu. Policja nie ma prawa karać za brak noszenia maseczki. Proszę o to aby funkcjonariuszy którzy przekraczają swoje uprawnienia spisywać i podawać ich do sądu. Sprawę macie wygraną a dany policjant czy strażnik miejski wypłaci wam bardzo wysokie odszkodowanie z własnej kieszeni.

 3. Marion says:

  Najwyzszy czas zaczac kontrolowac te odsloniete geby w miejscach publicznych! A jak komus nie pasi maseczka, niech sobie zalozy pieluche!!!

 4. Srull says:

  Podziwiam niezachwianą wiarę miłościwie nam panujących w zbawienną moc maseczki. Czekamy na uchwalenie budowy pomnika maseczki zbawicielki.

 5. Anonim says:

  A pan Łysy bez maseczki? Nie słyszał o najbardziej wyszczepionym państwie na świecie? Nie słyszał, że zaszczepieni również, a może i bardziej niż niezaszczepieni, roznoszą zarazę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU