REKLAMA

Co zgłaszają płocczanie e-Policjantowi?

REKLAMA

2 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku ruszyła strona internetowa e-Policjant. Przez cały marzec stronę odwiedzono ponad tysiąc razy. W tym czasie, przez tę stronę płocczanie przekazali policjantom  20 informacji

Policjanci podsumowali pierwszy miesiąc funkcjonowania strony e-Policjant. – Można stwierdzić, że strona spełnia swoje zadanie – powiedział Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Uruchomienie e-Policjanta było właściwym krokiem w kierunku poprawy komunikacji między mieszkańcami a policjantami z Płocka i powiatu płockiego – dodał.

Przez ten miesiąc zmieniła się szata graficzna strony,   pojawiły się na niej także dodatkowe elementy, w tym blog. Każdy kto odwiedzi stronę, może pokusić się o wyrażenie swojej opinii na temat jej funkcjonowania, jak również zaproponować rozwiązania, usprawniające jej działanie. Jak zapewnia rzecznik policji, każda zmiana ma na celu stworzenie jak najlepszego narzędzia do komunikacji mieszkańców z policją.W marcu, na stronie odnotowano 1096 odsłon. Za pomocą formularzy kontaktowych, policjanci otrzymali od mieszkańców 20 informacji o charakterze prewencyjnym. Ponad połowa, a dokładnie 13 z nich, były to sprawy związane z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jedna informacja to zgłoszenie zaobserwowanych wybryków chuligańskich, 6 pozostałych informacji dotyczyło innych problemów mieszkańców. Otrzymane informacje, w zależności od ich tematyki, były przekazywane do odpowiednich wydziałów:

  • Wydziału Ruchu Drogowego – 13 informacji,
  • Wydziału Prewencji – 1 informacja (było to nagranie, na którym zarejestrowany został fakt popełnienia wykroczenia przez kierującego pojazdem),
  • Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego – 3 informacje,
  • Komisariatu Policji w Płocku – 1 informacja,
  • Posterunku Policji w Bodzanowie – 1 informacja,
  • Straży Miejskiej – 1 informacja. która dotyczyła wraku samochodu.

Przypomnijmy – dzięki e-Policjantowi płocczanie mogą zgłaszać zaobserwowane zdarzenia oraz przekazywać swoje spostrzeżenia i uwagi, dotyczące poprawy bezpieczeństwa w ich rejonie zamieszkania. Adres strony to: http://mazowiecka.policja.gov.pl/kmpplock.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU