REKLAMA

Chiński smok, związki zawodowe, kostki Rubika… Parada Europejska przeszła ulicami Płocka

REKLAMA

Parada Europejska i Piknik Europejski to już stały element majowych dni. Tym razem była to 20. edycja Pikniku Europejskiego, nie zabrakło więc urodzinowego tortu.

12 maja kolorowy orszak z różnych stron świata przeszedł ulicami Płocka. Specjalnie na nią przybyli goście z miast partnerskich. Oprócz uczniów płockich szkół, w paradzie wzięli udział również motocykliści, WOPR-owcy czy zabytkowe samochody. Parada Europejska oceniana była przez specjalne jury, które obserwowało stroje i układ choreograficzny przy NovymKinie Przedwiośnie. Trudnej roli oceniającego podjął się również przedstawiciel PetroNews. Stroje były stylizowane na mieszkańców Europy oraz Chin, Mongolii i Stanów Zjednoczonych.

Przed ratuszem natomiast odbywały się występy przedszkolaków, a płocczanie podziwiali stoiska przygotowane przez uczniów. Organizatorzy zaprosili także na wystawę, na której mogliśmy obejrzeć dotychczasowe Pikniki Europejskie.Piknik Europejski zakończył koncert wokalistki Margaret z muzykami.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. XX says:

  Foto 81 TĘSKNICIE ?

  Byli tu , SĄ, wiele razy.

  15 MAJA NA GROBIE ( PRAWIE) GEN. Z. PADLEWSKIEGO , TEŻ TAK BĘDZIE. ?

  • Obserwator says:

   Tylko kto za tą całą szopę zapłacił…kasa szkół i darmowa praca nauczycieli…spęd dzieciaków w sobotę za punkty z zachowania , złość rodziców, bo trzeba było zmienić plany weekandowe….a lansują się władze miasta…można? jasne,że tak….oświata jak zawsze zwarta i gotowa….hihihihihi

 2. fan jarmarczny says:

  zabrakło tylko eskimoskiego igloo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU