REKLAMA

Chciała sprzedać ubrania. Oszuści wyczyścili jej konto bankowe

REKLAMA

Sierpecka policja ostrzega przed oszustami, działającymi na popularnej platformie sprzedażowej. Mieszkanka powiatu sierpeckiego straciła przez nich wszystkie pieniądze, jakie posiadała na koncie bankowym.

Do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu wpłynęła 1 grudnia informacja o kolejnym oszustwie internetowym.

– Pokrzywdzona kobieta na popularnej platformie sprzedażowej wystawiła na sprzedaż ubranie. Po kilku minutach za pośrednictwem aplikacji odezwała się nieznana osoba chętna, by kupić towar i zaproponowała płatność przez stronę internetową. Link do niej przesłała za pośrednictwem poczty e-mail. Wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca zdecydowała się go otworzyć. Strona również przypominała stronę banku. By otrzymać pieniądze, kobieta wpisała dane do swojego konta bankowego. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Po chwili z konta kobiety zniknęły oszczędności – opisuje proceder KPP Sierpc.Policja apeluje, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność.

– Przestępcy, idąc z duchem czasu, tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie, jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swoje dane nie róbmy tego! Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – podkreśla KPP Sierpc.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. olx says:

    Miałam podobną próbę kontaktu. Zgłosiłam to do OLX razem ze screenem wiadomości i linkiem do konta owej Pani. Konto dezaktywowali. Owa Pani posiadała je od 2013 roku… ciekawe ile osób udało jej się oszukać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU