REKLAMA

Chciał wysadzić blok mieszkalny w Płocku. Uznano, że jest niepoczytalny

REKLAMA

Niemal dokładnie rok temu mieszkańcy Płocka przeżyli chwile grozy. W jednym z mieszkań wieżowca przy ul. Kossobudzkiego znaleziono znaczne ilości materiałów wybuchowych, przygotowanych do detonacji. Prokuratura skierowała teraz wniosek o umorzenie śledztwa, ze względu na niepoczytalność sprawcy.

Przypomnijmy, do tego zdarzenia doszło 15 listopada ubiegłego roku. Około godziny 7 rano zamknięto ruch na ul. Kossobudzkiego w Płocku. Rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców bloku przy ul. Kossobudzkiego 9 i znajdujących się nieopodal Przedszkola nr 17 oraz Szkoły Podstawowej nr 3. Powodem tej sytuacji były odnalezione materiały wybuchowe w jednym z mieszkań. W trosce o bezpieczeństwo, ewakuowano ponad 430 osób, a dalsze działania prowadzili pirotechnicy.

Mieszkanie, w którym znaleziono materiały wybuchowe, zamieszkiwał 47-letni Krzysztof P. Podobne substancje, które mogły służyć do wyrobu materiałów wybuchowych, zabezpieczono też na działce, z której korzystał Krzysztof P. Zgodnie z ekspertyzą, wybuch mieszkania, które znajdowało się na 10. piętrze, spowodowałoby niewyobrażalną tragedię. Materiały były spreparowane w taki sposób, by doprowadzić do zburzenia wieżowca, a w konsekwencji do śmierci setek osób.

Chciał zabić swoich sąsiadów i wysadzić wieżowiec

Teraz, blisko rok po tym zdarzeniu, Prokuratura Okręgowa w Płocku skierowała do sądu wniosek o umorzenie postępowania wobec 47-letniego Krzysztofa P. ze względu na niepoczytalność podejrzanego. Jeszcze w 2019 r. mężczyźnie przedstawiono zarzuty, dotyczące przygotowań do wysadzenia bloku mieszkalnego w tym mieście. Wówczas twierdził, że nie chciał nikogo skrzywdzić, lecz popełnić samobójstwo.We wniosku o umorzenie śledztwa wobec Krzysztofa P., wniesiono jednocześnie o umieszczenie go w zakładzie zamkniętym. Biegli nie mieli wątpliwości, że mężczyzna jest niepoczytalny, co zagraża jego bezpieczeństwu.

Według prokuratury, podejrzany w czasie popełnienia czynów, z powodu przejawiania utrwalonych zaburzeń depresyjnych, nie mógł rozpoznać ich znaczenia i pokierować swym postępowaniem.

Materiały wybuchowe nawet w lodówce. Zdjęcia z mieszkania zamachowca [FILM, ZDJĘCIA]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 5

  1. Bzdury says:

    Nie można wysadzić całego wieżowca umieszczając ładunki wybuchowe na 10 piętrze, poprostu się nie zawali cały. Ale na parterze już tak…

  2. Ola says:

    I może powiecie ze wróci z powrotem do swojego mieszkania … ponieważ będzie się leczył??? Przecież on będzie zagrażał wszystkim ludziom !!!

  3. Anonim says:

    Powinni go zastrzelić za to co chciał zrobić :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU