REKLAMA

Chciał ukryć się przed policją, więc… zmieniał wygląd

REKLAMA

Płoccy policjanci zatrzymali 43-latka, który próbował uniknąć odpowiedzialności za przestępstwa, często zmieniając swój wygląd. Mężczyzna włamywał się do samochodów i okradał drogerie.

Skuteczne działania policjantów z Komisariatu Policji w Płocku doprowadziły do zatrzymania 43-latka, który włamywał się do zaparkowanych pojazdów i kradł pozostawione w nich wartościowe przedmioty. Jego łupem padały również kosmetyki z płockich drogerii.

Przebiegły płocczanin za każdym razem zmieniał swój wygląd, aby uniknąć odpowiedzialności. Jego plan legł w gruzach, dzięki dobrej pracy operacyjnej policjantów. Funkcjonariusze z dużą starannością i dociekliwością analizowali zgłoszenia, dotyczące wybijania szyb w zaparkowanych pojazdach i kradzieży pozostawionych w ich wnętrzu przedmiotów oraz kradzieży kosmetyków w płockich drogeriach.– Schemat działania sprawcy był podobny. Za każdym razem zakrywał dokładnie twarz, ale też zmieniał swoją stylizację. Dbał również o to, aby nie być zauważonym przez przypadkowych przechodniów. Myślał, że dzięki tej taktyce uniknie odpowiedzialności, ale staranna i wnikliwa praca kryminalnych z Komisariatu Policji w Płocku postawił kres tym przestępczym działaniom – opowiada mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Podejrzewany o liczne przestępstwa 43-latek, już w sobotę został zatrzymany przez policjantów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie płocczaninowi zarzutów dotyczących włamań, kradzieży oraz uszkodzeń mienia. Mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU