REKLAMA

Chcesz wstąpić do Policji? Znamy terminy naborów

REKLAMA

To nie jest prosty zawód. Wymaga odporności na stres, opanowania, umiejętności radzenia sobie z codziennym ryzykiem. Daje jednak również sporo satysfakcji. Ogłoszono już terminy naborów do służby w Policji.

Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu ogłosił rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w Policji w 2021 roku na terenie województwa mazowieckiego. Podał również terminy planowanych przyjęć:

PowiązaneTematy

 • 23 lutego
 • 20 kwietnia
 • 13 lipca
 • 15 września
 • 3 listopada
 • 30 grudnia.

Ze względu na utrzymujący się stan epidemii, procedura rekrutacyjna będzie prowadzona w reżimie sanitarnym, do którego przestrzegania zobligowani są wszyscy jego uczestnicy. Kandydat do służby w Policji musi również stosować się do ewentualnych innych zaleceń wskazanych przez pracowników jednostki.

– Zawód policjanta jest służbą i wymaga od kandydatów określonych predyspozycji, a także chęci robienia w życiu czegoś pożytecznego oraz pracowania na rzecz społeczeństwa. Należy brać pod uwagę, że ta droga zawodowa może rzutować na całe życie, a wyzwania, które trzeba będzie podejmować nie będą łatwe. Podejmując służbę w Policji, trzeba być odważnym, silnym psychicznie i odpornym na stres. Jednocześnie jest to zawód dający wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym udzieliło się pomocy, bywa bezcenna – informuje policja.Zapewnia również, że zawód ten oferuje szeroki wachlarz możliwości rozwoju, a także uzupełniania swojego wykształcenia na poziomie studiów różnego stopnia i w ramach szkoleń specjalistycznych. Odpowiednio wykorzystane będą indywidualne predyspozycje, a konkretną ścieżkę kariery można wybrać w różnych dziedzinach.

Ogólny zarys pionów polskiej Policji:

 • Pion prewencji, to policjanci najczęściej widziani w naszym społeczeństwie; umundurowani, w patrolach, dbających o bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej, interweniujący wówczas, gdy komuś dzieje się krzywda, ale także zabezpieczający imprezy sportowe/masowe lub zajmujący się konwojowaniem osób zatrzymanych. To także „policjanci pierwszego kontaktu”, czyli dzielnicowi. Ich rola w lokalnych społecznościach ciągle wzrasta i stanowisko to w budowaniu zaufania społecznego i poczucia bezpieczeństwa poszczególnych mieszkańców jest niezwykle istotne. W tym pionie odnajdą się także osoby mające dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą, ponieważ każda komenda w swojej strukturze ma specjalistyczne zespoły policjantów pracujących z tą grupą wiekową. Prewencja to oczywiście „drogówka”, czyli ci wyłapujący piratów drogowych i pijanych kierowców, ale także funkcjonariusze stykający się z ludzkimi dramatami wynikającymi z wypadków. Jedyną w swoim rodzaju grupę stanowią funkcjonariusze sekcji AT, potocznie nazywani policyjnymi antyterrorystami. Ponieważ biorą udział w akcjach o najwyższym stopniu ryzyka, to wymaga się od nich ponadprzeciętnych predyspozycji psychofizycznych.
 • Pion kryminalny i śledczy, to mówiąc ogólnie, wydziały od których oczekuje się skutecznego, szybkiego zatrzymania przestępców oraz zbierania informacji operacyjnych i wykonywania czynności stanowiących później materiał dowodowy kierowany do sądów. Kodeks karny opisuje bardzo szerokie spektrum różnego rodzaju zachowań uznawanych w naszym społeczeństwie za przestępstwo. Podłożem znakomitej większości tych zdarzeń są pieniądze, ale również zawiść i zaburzenia emocjonalne. Mogą to być napady, rozboje, porwania dla okupu (opisywane w kodeksie jako wymuszenia rozbójnicze), kradzieże i kradzieże z włamaniem, zabójstwa, gwałty i inne. Są też przestępstwa nie dotykające ofiary tak bezpośrednio jak wymienione wcześniej, ale równie groźne i zagrożone karą wieloletniego więzienia. Są to m.in. przekupstwo i wszelkie odcienie korupcji, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalne posiadanie broni, kradzież wartości intelektualnych (czyli wszelkie rodzaje piractwa muzycznego, filmowego komputerowego). Wszystkie przestępstwa są zagrożone karą, toteż ich sprawcy robią wszystko, aby nie dać się złapać. Maskują się przed napadem, zacierają ślady, wprowadzają w błąd, ukrywają się, uciekają za granicę lub próbują mataczyć i cała policyjna sztuka w tym, aby ich złapać, udowodnić przestępstwo i odzyskać to, co ukradli. Na sukces składa się żmudna praca policjantów z wielu wydziałów: kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego, do walki z przestępczością gospodarczą i do walki z korupcją, zwalczający zjawiska związane z narkomanią, czy cyberprzestępczością. Niebagatelną rolę odgrywają funkcjonariusze z laboratorium kryminalistycznego lub wywiadu kryminalnego. W każdym z tych wydziałów można znaleźć ciekawą i nieszablonową pracę, w zależności od swoich predyspozycji i zainteresowań.
 • Policja jako instytucja nie mogłaby funkcjonować bez wsparcia pionu logistycznego, wspierającego pracę funkcjonariuszy na każdym etapie. To wydziały odpowiedzialne za transport, gospodarkę materiałową i finanse, ale także specjaliści z zakresu łączności i informatyki lub zamówień publicznych.

Każdy kto rozważa służbę w Policji może odpowiedzi na swoje pytania znaleźć na stronach internetowych lub w bezpośrednim kontakcie z pracownikami wydziałów kadr najbliższej dla siebie komendy policji wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 8

 1. dfrhyj says:

  Eichmana powiesili. Mimo że tłumaczył się, że tylko wykonywał rozkazy, działał zgodnie z obowiązującym prawem.

 2. norman says:

  można te szkolenia nazwać szkoleniami dla przyszłych bandytów w mundurach???

 3. norman says:

  a co to za wątpliwy zaszczyt wstąpić w szeregi bandytów ??? To niestety już nie jest policja ,tylko tumany bijące na zlecenie mafii pisowskiej.Wstydem i hańbą jest być członkiem zomo.

 4. ubawiony says:

  Czyli miałem rację. A i jest drugi ubwatel.

 5. Obywatel1961 says:

  Wszystko, co Policja zbudowała w okresie ostatnich 30 lat zostało zdeptane na strajkach kobiet i pod domem kulawego. Jeżeli chcesz pracować jak pies przywiązany do partyjnej budy za garnuszek zupy i pochwałę w tvpis – wstąp do tego co jeszcze nazywają policją. Jednocześnie przypominam jak obecna władza rozliczyła milicję, więc można się liczyć z tym, że historia lubi się powtarzać !!!

  • ubawiony says:

   Sądząc po wpisie, ksywkę POwinień zmienić na UBywatel.

   • Obywatel1961 says:

    Skąd wiesz ? Masz rację ! Rzeczywiście ja stałem tam, gdzie stało zomo, bo akurat byłem w wojsku. Nigdy do żadnej partii nie należałem. Zawsze miałem SWÓJ rozum ! Ciebie może jeszcze nawet nie ‚planowano’, albo ty pewnie spałeś do południa i wyłączyli ci telefon ! Między nami jest tylko taka mała różnica, że ja przeżyłem życie godnie i nigdy nie złamałem nikomu ręki, nie zrobiłem nikomu krzywdy, a ty byś pewnie miał pełne gacie jak twój idol, który boi się ludzi i chroni się za kordonami niedoszkolonych policjantów !

  • ***** *** says:

   problem polega na tym, że większość z tych chłopaków z tv, to mięso armatnie – w trakcie lub tuż po szkoleniu (chyba wczoraj był artykuł na jomonsterze), więc moim zdaniem rozliczać powinno się albo nadzór ministerialny albo przynajmniej dowódców komend, którzy zgodzili się wysłać te „szczawiki” – oni powinni już mieć odwagę przeciwstawić się, gdy jakiś „ynteligent” daje rozkaz ochrony schodów czy robieniem z radiowozów ekranów dźwiękoszczelnych dla jednego domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU