REKLAMA

Chcesz rzucić palenie? Masz problemy z oddychaniem? W weekend bezpłatne konsultacje

REKLAMA

W najbliższą sobotę ponownie będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji w zakresie fizjoterapii oddechowej oraz pomocy przy rozstaniu się z nałogiem palenia. To część programu zdrowotnego PKN ORLEN, skierowanego do mieszkańców Płocka i powiatów płockiego, sierpeckiego oraz gostynińskiego.

Przypomnijmy, program zdrowotny ORLENU zakłada m.in. uruchomienie bezpłatnych poradni: dietetycznych, w zakresie rzucania palenia czy pulmonologicznych. Najbliższe konsultacje odbędą się w sobotę, 18 grudnia w godzinach 9-14 w CM Medica, znajdującej się w galerii Atrium Mosty. Więcej informacji: www.zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl.

Punkt Pomocy Palącym

Palenie papierosów nie ma żadnych pozytywów – szkodzi zdrowiu, powoduje, że ubrania i dłonie śmierdzą, a dodatkowo przepalane są spore kwoty. Zakładając, że palacz wypala dziennie paczkę papierosów, miesięcznie daje to kwotę ok. 420 zł, a rocznie już ponad 5 tys.!W Punkcie Pomocy Palącym lekarz właściwie dobierze leki, a psycholog podpowie jak poradzić sobie z objawami odstawienia nikotyny, czy sytuacjami, w których pacjent najczęściej sięgał po papierosa. Jednocześnie specjalista pomoże zidentyfikować stany emocjonalne, które zwiększają ryzyko powrotu do palenia, a także wspólnie z pacjentem opracuje plan radzenia sobie w takich sytuacjach. Ponadto wspólnie z rzucającym palenie będzie pracował nad utrzymaniem motywacji i wspierał w podjętej decyzji. Rzucenie palenia może zwiększyć ryzyko przyrostu wagi, dlatego pacjentom zapewniona zostanie również pomoc dietetyka. Z Punktu Pomocy Palącym może skorzystać każdy kto jest gotów podjąć próbę rzucenia palenia. Zapisy pod numerami: 22 211 80 15 lub 801 108 108.

Porady fizjoterapii oddechowej

Podczas spotkania fizjoterapeuta z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie pomoże dobrać odpowiednie do wieku i stanu zdrowia zestawy prostych ćwiczeń oddechowych. Przygotujmy się na szczegółowy wywiad zdrowotny, a następnie pomiar saturacji (nasycenie tlenem krwi) wykonywany pulsoksymetrem, tętna i osłuchiwanie klatki piersiowej. Jeśli posiadamy, warto ze sobą zabrać dokumentację radiologiczną, ewentualnie leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego. Spotkanie nie wymaga zakładania odpowiedniego stroju sportowego. Zapisy pod numerem: 22 431 23 50.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU