REKLAMA

Bił i wyzywał matkę, groził bratu, przykładał mu nóż do szyi… Oprawca za kratkami

REKLAMA

Wyjątkowym okrucieństwem wykazał się 40-letni mieszkaniec gminy Gostynin, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką oraz groził bratu. Teraz co najmniej najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.

Gostynińscy policjanci zatrzymali w miniony wtorek, 13 grudnia br., 40-letniego mieszkańca gminy Gostynin. Mężczyzna znęcał się psychiczne i fizyczne nad swoją matką, groził też swojemu bratu.

PowiązaneTematy

– Do awantur dochodziło za zamkniętymi drzwiami mieszkania – informuje mł. asp. Paweł Klimek z KPP w Gostyninie. – Oprawca, będąc pod działaniem alkoholu bił, wyzywał swoją matkę, a także groził jej pozbawieniem życia. Ponadto groził swojemu bratu, przykładając mu nóż do szyi – wyjaśnia.

Materiał dowodowy zebrany w tej sprawie umożliwił funkcjonariuszom przedstawienie zarzutów popełnienia przestępstwa.– Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad osobami najbliższymi oraz groźby karalne. Sąd Rejonowy w Gostyninie, na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 40-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności za kratkami – zaznacza mł. asp. Paweł Klimek.

Policja przypomina, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, lecz przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Dlatego jeśli osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU