REKLAMA

Biblioteki znów otwarte – Książnica Płocka zaprasza czytelników

REKLAMA

Czytelnicy mogą ponownie korzystać z bibliotek. Książnica Płocka również zaprasza do wypożyczania. Jednak warunkiem skorzystania ze zbiorów jest zachowanie zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Książnica Płocka zaprasza ponownie do wszystkich swoich placówek. Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z 26 listopada 2020 r. biblioteka wznowiła działalność i udostępniania zbiory czytelnikom.

– Pierwszego dnia po przerwie, w poniedziałek 30 listopada, gdy biblioteki były otwarte tylko przez 5 godzin, odwiedziło nas łącznie 1355 czytelników. Dla nas to wielka radość, bo okazało się, że mieszkańcy bardzo nas potrzebują, a czytanie książek jest dla większości z nich wytchnieniem, wolnością, schronieniem przed tym, co przynosi rzeczywistość – relacjonuje Książnica Płocka.

Biblioteka przypomina jednak, że obowiązują rygory sanitarne: dystans, dezynfekcja i maseczki. Warunkiem działania bibliotek jest to, by w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m² powierzchni pomieszczenia, nie licząc bibliotekarzy.

– Może się więc zdarzyć, że czytelnicy będą musieli chwilę poczekać, zanim wejdą na salę wypożyczeń. Podpowiadamy, że można zamówić książki wcześniej, wtedy obsługa czytelnika będzie przebiegała szybciej – zachęca Książnica Płocka.Godziny otwarcia poszczególnych placówek można znaleźć na stronie internetowej Książnicy Płockiej.

Książnica nadal nie organizuje wydarzeń z udziałem publiczności, ale nie rezygnuje z realizowania ich w wersji on-line. 5 grudnia biblioteka zaprasza na finał XXX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury”, a 8 grudnia na spotkanie autorskie z Ewą Lipską.

Biblioteka zachęca, by śledzić jej profile na FacebookuInstagramie i stronę internetową. Pojawiają się tam między innymi, polecane nowości, zdjęcia, ale też inspiracje nie tylko literackie, zabawy i konkursy. W okresie przedświątecznym Książnica Płocka poleca swój literacki kalendarz adwentowy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU