REKLAMA

Bezpłatne konsultacje medyczne dla mieszkańców Płocka i okolicznych powiatów [FILM]

ORLEN Sport i Zdrowie

REKLAMA

Ruszyła kampania społeczna, zachęcająca mieszkańców Płocka oraz powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego do korzystania z bezpłatnych konsultacji medycznych. Akcja pod hasłem „SPRAWDZAM to, co najważniejsze – MOJE ZDROWIE” jest częścią programu „Zdrowie dla Płocka” zainicjowanego przez PKN ORLEN.

Kampania promuje bezpłatne konsultacje medyczne za pośrednictwem infolinii onkologicznej i pulmonologicznej. To część finansowanego przez PKN ORLEN programu zdrowotnego, realizowanego we współpracy z Narodowym Instytutem Onkologii oraz Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc. Patronat nad inicjatywą objęło Ministerstwo Zdrowia.

W spocie przygotowanym przez ORLEN, widzimy osoby, które zachęcają do sprawdzania swojego zdrowia. To kierowca cysterny, pracownica laboratorium, babcia, która chce spędzić jak najwięcej czasu z wnuczkami, ale i Adam Morawski, szczypiornista SPR Wisła Płock.

Jak tłumaczy Agata Górnicka, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem w PKN ORLEN, kampania ma na celu przekonanie mieszkańców Płocka i sąsiednich powiatów do sprawdzania swojego stanu zdrowia.

– Jest to ważne szczególnie w dobie pandemii COVID-19, kiedy wiele osób ograniczyło kontakty z lekarzami. Dlatego w naszej kampanii apelujemy, aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami chorób onkologicznych i chorób płuc. Jako firma, której działalność nierozerwalnie związana jest ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, zachęcamy wszystkich, aby zadbali o siebie oraz bliskich – mówi Agata Górnicka, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem w PKN ORLEN.

Korzystając z infolinii, mieszkańcy Płocka i sąsiadujących powiatów mogą uzyskać bezpłatne porady lekarzy z dziedziny onkologii oraz pulmonologii, a także otrzymać informacje o możliwościach i kierunkach dalszej diagnostyki zdrowotnej.– Infolinia jest bardzo ważnym elementem programu, miejscem kontaktu zarówno dla pacjenta, jak i lekarza – uważa dr. n med. Beata Jagielska, zastępca dyrektora ds. lecznictwa otwartego i rozliczeń świadczeń zdrowotnych Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie. – Ma ona funkcję nie tylko profilaktyczną, ale dziś spełnia także rolę diagnostyczną. Głównym jej zadaniem jest pokierowanie pacjenta na właściwą ścieżkę leczenia. Dzwoniący pacjenci muszą wiedzieć, gdzie mogą się udać by przeprowadzić badania. Program nasz poszerza zakres możliwości tego bardzo ważnego narzędzia, wprowadzając dodatkowo konsultacje dla medyków. Lekarz może skonsultować się ze specjalistą i omówić konkretny przypadek swojego pacjenta, co wydaje mi się jest bardzo cenną możliwością i będzie pomocne – podkreśla doktor Beata Jagielska.

Jak dodaje Agata Górnicka, celem kampanii jest dotarcie do jak najliczniejszej grupy mieszkańców z przekazem, że regularna profilaktyka zdrowotna oraz podjęcie leczenia w odpowiednim czasie to kluczowe czynniki decydujące o długości oraz jakości życia.

– Mam nadzieję, że nasza kampania skłoni nie tylko mieszkańców, ale także lekarzy do konsultacji zarówno przez stronę internetową jak i poprzez infolinię z podanymi w kampanii numerami telefonów – tłumaczy dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem w PKN ORLEN.

Ambasadorem kampanii #ZdrowiedlaPłocka został Adam Morawski, popularny i powszechnie lubiany oraz ceniony piłkarz ręczny ORLEN Wisły Płock i kadry narodowej Polski.

Więcej informacji na temat programu profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego można znaleźć na stronie: zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 3

 1. Taa says:

  Będą informować gdzie się udać.
  Będę zgadywał, do Warszawy??

  • Hulk says:

   Zadzwoń i sprawdź – poznasz odpowiedź . A masz jakiegoś specjalistę w Płocku? Czy w Sierpcu? a może w Płońsku? Sam jesteś?

   • +++ says:

    Do Warszawy z rodziną. Nic te audiencję telefoniczne nie zmieniają i tak musisz walczyć o wizytę. Tylko kupę kasy poszło.
    A z takich datków mógłby powstać oddział w Płocku. I to by była prawdziwa pomoc, szczególnie dla starszych ludzi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU