REKLAMA

„Bezpieczny weekend” na płockich drogach. Policja kontroluje kierowców

REKLAMA

Przed nami kolejny długi weekend. Jego czas sprzyja wycieczkom za miasto, spotkaniom z przyjaciółmi, rozrywce. Warto jednak pamiętać, że każde wolne dni, to również wzmożony ruch na drogach. Dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku ponownie będą kontrolować kierowców i respektowanie przez nich przepisów drogowych.

W piątek, 12 sierpnia, o godzinie 6 rano płocka policja rozpoczęła działania pod hasłem: „Bezpieczny sierpniowy weekend”. Tym samym funkcjonariusze włączyli się w ogólnopolską akcję, mającą na celu zadbanie o bezpieczeństwo na krajowych drogach podczas zbliżającego się weekendu. Działania potrwają do poniedziałku, 15 sierpnia.

Każdy kierowca musi mieć na uwadze, że wzmożony ruch uliczny, to również potencjalne zagrożenie wystąpienia zdarzeń drogowych. Niektóre potrafią być tragiczne w swoich skutkach. Dlatego na terenie miasta oraz powiatu płockiego w czasie całego weekendu pojawi się więcej patroli drogowych. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia, które najczęściej doprowadzają do zdarzeń drogowych. Najwięcej uwagi poświęcą więc przekraczaniu dozwolonej prędkości, prowadzeniu pojazdów w stanie nietrzeźwym, popełnianiu wykroczeń na szkodę pieszych. Jak wiadomo, to właśnie te aspekty w dużej mierze doprowadzają do wypadków oraz kolizji drogowych.Poza nimi, funkcjonariusze będą kontrolować prawidłowe przewożenie dziecka w aucie oraz ogólny stan techniczny pojazdów. Wszystkie te elementy są sprawdzane w czasie każdej kontroli drogowej.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU