“Bezpieczny weekend” na płockich drogach. Policja kontroluje kierowców

0

Przed nami kolejny długi weekend. Jego czas sprzyja wycieczkom za miasto, spotkaniom z przyjaciółmi, rozrywce. Warto jednak pamiętać, że każde wolne dni, to również wzmożony ruch na drogach. Dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku ponownie będą kontrolować kierowców i respektowanie przez nich przepisów drogowych.

W piątek, 12 sierpnia, o godzinie 6 rano płocka policja rozpoczęła działania pod hasłem: “Bezpieczny sierpniowy weekend”. Tym samym funkcjonariusze włączyli się w ogólnopolską akcję, mającą na celu zadbanie o bezpieczeństwo na krajowych drogach podczas zbliżającego się weekendu. Działania potrwają do poniedziałku, 15 sierpnia.

Każdy kierowca musi mieć na uwadze, że wzmożony ruch uliczny, to również potencjalne zagrożenie wystąpienia zdarzeń drogowych. Niektóre potrafią być tragiczne w swoich skutkach. Dlatego na terenie miasta oraz powiatu płockiego w czasie całego weekendu pojawi się więcej patroli drogowych. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia, które najczęściej doprowadzają do zdarzeń drogowych. Najwięcej uwagi poświęcą więc przekraczaniu dozwolonej prędkości, prowadzeniu pojazdów w stanie nietrzeźwym, popełnianiu wykroczeń na szkodę pieszych. Jak wiadomo, to właśnie te aspekty w dużej mierze doprowadzają do wypadków oraz kolizji drogowych.

Poza nimi, funkcjonariusze będą kontrolować prawidłowe przewożenie dziecka w aucie oraz ogólny stan techniczny pojazdów. Wszystkie te elementy są sprawdzane w czasie każdej kontroli drogowej.

 

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Plocki Styl

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jesienne słońce…


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…