REKLAMA

Będzie drugi odcinek obwodnicy. Ogłoszono przetarg

REKLAMA

Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę drugiego odcinka obwodnicy. Postępowanie, w wyniku którego poznamy wykonawcę budowy trasy północno-zachodniej Płocka, od węzła Boryszewo w ul. Otolińskiej do węzła Bielska, potrwa około trzech miesięcy. A po nowej obwodnicy będziemy jeździć najprawdopodobniej od jesieni 2017 roku.

PowiązaneTematy

Inwestycja będzie składała się z trzech elementów:  • budowy drogi łączącej rondo przy Otolińskiej z ul. Bielską (w miejscu, w którym dziś biegnie ul. Jędrzejewo) wraz z infrastrukturą; długość tego odcinka drogi – 2,7 km
  • budowy węzła „Bielska” – podniesienia ul. Bielskiej i budowy wiaduktu drogowego oraz budowa wiaduktu kolejowego; pod nimi przebiegnie trasa obwodnicy, kierując się w stronę ul. Długiej; (inaczej rzecz ujmując – na cmentarz komunalny będziemy jeździć ul. Bielską po wiadukcie, a obwodnica pobiegnie pod nim)
  • budowy dróg technicznych i serwisowych wraz z infrastrukturą (o długości 3,6 km).

Jak zapewnia Urząd Miasta Płocka, obwodnica będzie drogą o najwyższej klasie technicznej i nośności. Nowy odcinek będzie jednojezdniowy, dwupasmowy, w dwie jezdnie i cztery pasy zamieniać się będzie w rejonie węzłów komunikacyjnych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU