REKLAMA

Będą nowe punkty pobierania wymazów w Płocku

REKLAMA

Jak informowaliśmy, trudna jest sytuacja w Płocku w zakresie pobierania wymazów. Na całe miasto i powiat funkcjonują jedynie dwa punkty. Wkrótce ma to się zmienić.

Coraz większa liczba zakażeń powoduje, że wydłużają się kolejki w mobilnych punktach poboru wymazu. Mieszkańcy przyjeżdżają nie tylko samochodem, ale i pieszo, co – biorąc pod uwagę wielogodzinne stanie w warunkach dalekich od reżimu sanitarnego – jest istotnym zagrożeniem epidemiologicznym. Wiele z osób przyjeżdża z gorączką, kaszlem, złym samopoczuciem.

Mazowiecki Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział cykliczne zwiększanie liczby mobilnych punktów. W poniedziałek, 2 listopada ogłosił już nowe punkty poboru wymazów, ale wśród nich nie ma jeszcze Płocka.

– Dzisiaj faktycznie nie dodaliśmy nowych punktów w Płocku, ale mapa mobilnych punktów aktualizowana jest praktycznie codziennie – powiedział nam Piotr Kalinowski z biura prasowego mazowieckiego NFZ. – Płock jest uwzględniany w tych planach, już wkrótce powstaną nowe punkty – zapewnił.

Jak się dowiedzieliśmy, bardzo prawdopodobne jest uruchomienie takiego punktu jeszcze w tym tygodniu przez Centrum Medyczne Corten Medic – będzie to drugi punkt tej placówki. Trwają też rozmowy w sprawie uruchomienia czwartego punktu.Przypomnijmy, że obecnie bezpłatnie (ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu) można wykonać badanie w:

 1. Centrum Medyczne Corten Medic (punkt w Płocku), Al. Kobylińskiego 21 A, 09-400 Płock, tel. 41 246 00 11, 226 020 997, czynne pn, wt, czw-sb 8.00-14.00, śr, ndz 13.30-19.30
 2. Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o., ul. Kościuszki 28, 09-402 Płock (wjazd do Punktu Pobrań od bramy bocznej przy ul. Kościuszki 26), tel. 24 364 51 10, czynne pn, śr, pt-ndz 9.00-11.00, wt, czw 14.00-18.00
 3. Centrum Medyczne Corten Medic (punkt w Gostyninie), ul. Sportowa 1, 09-500 Gostynin, tel. 41 246 00 11, 226 020 997, czynne pn, wt 15.00-19.30, śr-ndz 8.00-12.30
 4. Centrum Medyczne Corten Medic (punkt w Sierpcu), ul. Piastowska 11, 09-200 Sierpc, tel. 41 246 00 11, 226 020 997, czynne pn-śr, sb, ndz 8.00-12.30, czw, pt 15.00-19.30.

Czytelniczka: W kolejce po wymaz ponad 150 kaszlących osób plus sznur samochodów. To koszmar!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Mieszkaniec Plocka says:

  Ale po co nowe punkty z wyrazami? Są instytucje gdzie przełożeni (serdeczne pozdrowienia dla pan naczelniczkę i pani dyrektor ZUS w Plocku), gdzie nie są przestrzegane żadne zalecenia epidemiologiczne – brak jest maseczek, nie ma środków do dezynfekcji, nie jest zachowywany dystans i nie są wysyłani na kwarantannę pracownicy którzy mieli bliski kontakt z osobami które mają teraz pozytywne wyniki badań na COVID. ZUS jak widać nawet dla swoich pracowników jest wrogą instytucja.

  • Walić ZUS says:

   Skoro wyższa zusowska kasta z ZUS czyli ci co w interesie państwa okradają podatników nie nosi maseczek więc zwykły podatnik czyli niewolnik również maseczek nosił w tej instytucji nie będzie.

  • Roman says:

   ZUS covid nie ruszy, za duże koszta. Już od dawna odwiedzając tych ludzi człowiek czuje że znajduje się w środowisku bez smaku. ZUS z Jachowicza taka sama zaraza jak covid.

 2. Im mniej testów pcr mniej chorych says:

  Tym razem wymazy będą pobierane z odbytów

 3. Ciekawska says:

  Po co kolejne punkty z Corten Medic jak mają zaleglosci z badań sprzed tygodnia z Kobylińskiego?Pojutrze kończy mi sie kwarantanna, a wyniku nadal brak!

 4. Zniesmaczona 😔 says:

  Miałam skierowanie na wymaz przed zabiegiem do laboratorium ALAB na Miodowej, ale zadzwoniła do mnie pani, żebym udała się do drive t … PoDjechalam komunikacją miejską i byłam 9 w kolejce (ostatnia), padał deszcz i zmarzłam – mam słabą odporność więc zaraz pojawił się katar. Stałam na zimnie czekając na swoją kolej po… czekających w samochodach, tempo było ślimacze i obsługiwała jedna osoba. Ludzie nie czekali na wymaz w autach- wysiadali i wchodzili do namiotu. Nikt mi nie pow, że na wynik powinnam czekać bez kontaktu z innymi i tylko dlatego, że byłam przeziębiona nie wychodziłam z domu , ale przez taką sytuację … zrezygnowałam z zabiegu wiążącym się z hospitalizacją i wyniku od połowy października nie znam do dziś ( chyba negatywny?) – na int koncie pacjenta też nie ma inf, ale za to jest koszt usługi … Przez takie historie następują kolejne skutki nie-zdrowotne, ale kogo to obchodzi od jakiegoś czasu???? NIBY coś się robi , ale jest to tylko PROWIZORKA 😔 i konsekwencje opłakane 😔 Nikt mi nic nie mówił jak należy przygotować się – czytam to DOPIERO w tym artykule PO badaniu 😔
  SMUTNE do czego doprowadza ten bałagan 😔

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU