REKLAMA

Bardzo złe warunki na drogach. Śnieżyce i silne porywy wiatru!

REKLAMA

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia przed opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi na terenie m.in. Północnego Mazowsza. Temperatura spadnie do kilkunastu stopni poniżej zera.

Trudne warunki panują obecnie na terenie całej Polski. W województwie mazowieckim, na terenie Płocka i powiatu płockiego, IMGW-PIB przewiduje do godz. 19 w poniedziałek 8 lutego, zawieje i zamiecie śnieżne, spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h.

IMGW-PIB ostrzega też przed opadami śniegu, które mogą wystąpić na terenie powiatu płockiego w godz. 6-18 w dniu 08.02.2021.

– Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej o 10-14 cm. Strefa opadów będzie się przemieszczać z południa na północ regionu – przekazano w komunikacie.O godzinie 17.30 w niedzielę, 7 lutego, strefa opadów dalej stopniowo rozszerzała się na północ, a śnieg zaczął padać m.in. w centrum Polski. Utrzymuje się też porywisty wiatr, w porywach do około 55 km/h, który miejscami powoduje zawieje i zamiecie śnieżne. Efektem tego jest też istotne ograniczenie widzialności – przy umiarkowanych opadach śniegu nawet do około 1 km, lokalnie poniżej.

– W najbliższym czasie natężenie opadów nadal będzie się stopniowo zwiększać, a porywistość wiatru będzie się utrzymywać. Na południowym wschodzie kraju nadal będą występować opady marznące powodujące gołoledź. Warunki na drogach będą złe! – ostrzega IMGW-PIB.

źródło: IMGW-PIB

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Jacek says:

  I znów się okazało że człowiek zwany prezydentem nie dorósł do stanowiska. Informacje od tygodnia a Płock jak zwykle zaskoczony. Wszystko rozumiem że w czasie opadów są trudności ale o 21 .. 5 h po ustaniu opadów dalej bałagan na drogach…. Panie Nowakowski skoro Pan nie potrafi, a pism do GDDKiA Pan dalej szuka, może czas zmienić profesję i wrócić do korzeni bycia nauczycielem …. . Oczekuje Pan od GDDKiA dwupasmowej autostrady a Pan o obecne drogi nie jest w stanie zadbać…. Może czas na trochę krytyki do własnej osoby i może czas skończyć z kompleksem partyjniaczka a stać się prawdziwym Gospodarzem , powtarzam GOspodarzem !

 2. Jacek says:

  I znów się okazało że człowiek zwany prezydentem nie dorósł do stanowiska. Informacje od tygodnia a Płock jak zwykle zaskoczony. Wszystko rozumiem że w czasie opadów są trudności ale o 21 .. 5 h po ustaniu opadów dalej bałagan na drogach…. Panie Nowakowski skoro Pan nie potrafi, a pism do GDDKiA Pan dalej szuka, może czas zmienić profesję i wrócić do korzenie bycia nauczycielem …. . Oczekuje Pan od GDDKiA dwupasmowej autostrady a Pan o obecne drogi nie jest w stanie zadbać…. Może czas na trochę krytyki do własnej osoby i może czas skończyć z kompleksem partyjniaczka a stać się prawdziwym Gospodarzem , powtarzam GOspodarzem !

 3. L.P says:

  Silne mrozy, zawieje, a na drogach tragedia… widać, że kolejny raz Płock ma WIELKI problem by puścić odśnieżarki w miasto. Wstyd !!!
  Na blokowiskach to samo, nie ważne w jaką ulice się wiedzie, nie ważne czy to mtbs’y czy to PIK jest zarządcą… Lód na chodnikach, drogi dojazdowe są jednym wielkim lodowiskiem. I to nie jest problem od dziś tylko odkąd się pojawił śnieg… a później będzie gadanie, że tyle wypadków, że tak nieostrożnie ludzie jeżdżą czy chodzą…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU