Aż trzy wypadki minionej doby, w tym jeden śmiertelny

REKLAMA

W ostatniej dobie płoccy policjanci odnotowali aż trzy wypadki i czternaście kolizji. W zdarzeniach zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali też jednego pijanego kierowcę.

20 maja do tragicznego w skutkach wypadku doszło już o godzinie 8.25. W zdarzeniu zginął 23-letni rowerzysta. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Karolewo.

– Kierująca oplem, 38-letnia mieszkanka Włocławka wyprzedzała kolumnę pojazdów, z której to kierujący renault, bez upewnienia się co do możliwości manewru, nagle zaczął zjeżdżać do osi jedni. Kierująca oplem straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w jadącego w kierunku miejscowości Włocławek, rowerzystę. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, 23-letni rowerzysta zmarł – informuje sierż. szt. Marta Lewandowska, rzecznik KMP w Płocku.

Policja nadal prowadzi czynności w celu ustalenia dokładnych przyczyn i sprawcy wypadku.

PowiązaneTematy

Tragiczny wypadek na krajowej ’62’. Droga zablokowana

Kolejny wypadek z udziałem rowerzysty miał miejsce w Staroźrebach o godzinie 8.55. 27-latek z powiatu płockiego otwierając drzwi, uderzył omijającą jego auto rowerzystkę. Kobieta nie odniosła obrażeń zagrażających życiu, jednak musiała zostać przewieziona do szpitala.

Zdarzenia na Rondzie Wojska Polskiego stają się niestety stałym puntem podsumowań doby. W poniedziałek o godzinie 14.20 zderzyły się tam nissan i renault.

– W wyniku zderzenia, 44-letni kierujący nissanem, mieszkaniec Płocka z obrażeniami ciała niezagrażającymi życiu został przewieziony do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. W sprawie prowadzone będą dalsze czynności zmierzające do ustalenia przyczyn i sprawcy zdarzenia –  informuje sierż. szt. Marta Lewandowska.

Znów zderzenie na rondzie Wojska Polskiego

Płoccy policjanci zatrzymali w poniedziałek jednego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna prowadzący scanię ulicą Chemików miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W ostatniej dobie funkcjonariuszom zgłoszono dwie kradzieże rowerów w Płocku. Do pierwszej kradzieży doszło przy ul. Lachmana, rower skradziono z klatki schodowej. Wartość strat to koło 1000 zł. Drugi rower został skradziony sprzed budynku przy ul. Jasnej. Wartość strat oszacowano na 850 zł.

Gdzie radar?

21 maja policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 11-19 na trasie miasta oraz trasie Płock-Brwilno.