REKLAMA

Awantura w klubie pod Płockiem. Policja: Postawa właściciela doprowadziła do eskalacji

REKLAMA

W sobotę w otwartym pomimo obostrzeń Ambra Club w Blichowie pod Płockiem, doszło do starcia części uczestników dyskoteki z policją. Jak informuje nasz czytelnik, jeden z mężczyzn został uderzony policyjną pałką.

W sieci krąży filmik ze zdarzenia, do którego doszło 6 lutego w Ambra Club. Widać na nim, jak policjanci usiłują zatrzymać jednego z mężczyzn, a policjant dwa razy uderzył go pałką policyjną w plecy. Relacja z zajścia została opisana przez właściciela klubu na profilu społecznościowym.

– Dziękujemy Wam za okazane wsparcie i obecność podczas wczorajszej nocy. Jak zapewnialiśmy byliśmy gotowi aby Was przyjąć w naszym wspólnym domu jakim jest Ambra Club. Jednak wczorajsze wydarzenia potoczyły się trochę innym torem – informuje Ambra Club.

Jak tłumaczy, o godzinie 20.45 rozpoczęła się w klubie pierwsza kontrola z Inspekcji Celno-Skarbowej w asyście policjantów, która „wypadła wzorowo i bez zastrzeżeń”. Około godz. 21.30 zaczęto wpuszczać uczestników do środka lokalu. Około godz. 23 do budynku weszła Inspekcja Sanitarna z drugą kontrolą, również w asyście czterech policjantów.

– Kontrolujący przyjechał z gotową decyzją zamknięcia lokalu, nie sprawdzając niczego. Po naszej interwencji zaczął ją przepisywać NA KOLANIE, aby była sporządzona na miejscu. Wówczas, gdy Pan z Sanepidu pisał decyzję, Panowie Policjanci wpuścili przejściem służbowym (drzwi otwierane tylko od środka) bez naszej wiedzy KORDONY PRZEBIERAŃCÓW W STROJACH POLICJANTÓW – relacjonuje właściciel klubu.

Stwierdza, że od dowódcy policjantów dowiedział się, że dostali słowną decyzję zamknięcia lokalu.

– Wówczas, gdy była ona dopiero pisana. Gdzie tu sens i logika. Przestępcy z Policji postanowili zablokować wszystkie schody i drzwi, aby nie było możliwości przemieszczania się. Namawiali do bezpodstawnego opuszczenia lokalu. Niektórzy zostali pobici przez policjantów, którzy nadużyli swoich uprawnień – pisze na profilu Ambra Club.

Dodaje, że w środku budynku muzyka została wyciszona na moment po naciskach policjantów, lecz później uczestnicy bawili się dalej, do godziny około 1.30-2.00.

– Tej sprawy na pewno nie odpuścimy – podsumowuje Ambra Club.

Otwiera się klub pod Płockiem. Ma prowadzić zapisy do partiiKomenda Miejska Policji w Płocku ma inny obraz tej sytuacji.

– W związku z informacjami o otworzeniu klubu, w sobotę wieczorem przedstawiciele Sanepidu wspólnie z asystującymi im policjantami przeprowadzili kontrolę lokalu na terenie gminy Bulkowo – potwierdza mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji. – W trakcie czynności stwierdzono, że pomimo obowiązującego zakazu klub jest czynny i przebywa w nim kilkaset osób, z których większość nie miała zakrytego nosa i ust, a także nie zachowywała dystansu między sobą – wyjaśnia.

Jak tłumaczy, w związku z zastaną sytuacją obecny na miejscu przedstawiciel sanepidu wydał decyzję o zamknięciu loku z rygorem natychmiastowej wykonalności.

– Policjanci poinformowali uczestników imprezy o podjętej decyzji o zamknięciu lokalu i konieczności opuszczenia klubu. Osoby zaczęły wychodzić z pomieszczeń, jednak właściciel nie zastosował się do decyzji służb sanitarnych oraz nie stosował się do poleceń policjantów, kontynuując emitowanie muzyki i zachęcając klientów do pozostania w klubie. Jego postawa doprowadziła do eskalacji emocji uczestników imprezy – podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska.

Zaznacza, że większość osób opuściła lokal i rozeszła się. Pozostali jednak zgromadzili się na zewnątrz, pomimo wielokrotnych komunikatów podawanych przez policjantów.

– Grupa kilkudziesięciu osób zachowywała się agresywnie i wulgarnie w stosunku do funkcjonariuszy. Osoby siłą chciały ponownie wejść do lokalu. Wobec jednego z agresywnych mężczyzn, który kilka razy wzywany był do zachowania zgodnego z prawem, policjanci zmuszeni byli użyć siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających. Mężczyzna był wulgarny, nie stosował się do poleceń policjantów i stawiał czynny opór, dlatego policjant zastosował wobec niego środek przymusu bezpośredniego w postaci pałki służbowej. Obezwładniony mężczyzna został wyprowadzony z terenu klubu – informuje oficer prasowa płockiej policji.

Dodaje też, że kwestia zasadności użycia wobec mężczyzny środka przymusu bezpośredniego w postaci pałki służbowej jest weryfikowana.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 39

 1. Poeta says:

  Za otwarcie dyskoteki w czasie pandemii, gdzie tyle ludzi umiera odpowiednie służby powinny cofnąć zezwolenie na tego typu działalność. W tej dyskotece bawiło się kilkaset osób, a wiekszość bez masek i odpowiedniego dystansu.

 2. bezdomny says:

  Problem jest taki, że (służby nieprodukcyjne ) urzędnicy gminni, Policja, Prokuratura, Sanepid i inne podobne Urzędy nie chcą się zagłębić w tragedię przedsiębiorców . Oni mają własne procedury, własne schematy działania i nie chcą wiedzieć skąd Rząd ma pieniądze. Ważne, że otrzymuj comiesięczną pensję. Według ich wiedzy, to Rząd za Bóg zapłać pozyskuje złotówki od polskiego rolnika w ramach akcji: wszystko co polskie, to dobre !, bo te kochane złotówki rosną u rolnika na polu, a są podlewane dotacjami unijnymi ! To żadne fantazje, to real ! Się trzymajcie w tym Blichowie. Po czasach średniowiecznych zaśpiewacie L Jak dobrze wstać, skoro świt , jutrzenki blask…. !!!

 3. Anonim says:

  REALISTA

  Wiem,że młodzi ludzie chcą być wolni i niezależni,nie lubią ,jeśli czegoś im się zakazuje,ale to nie wina tych młodych,lecz wina nieodpowiedzialnych pseudo przedsiębiorców,ale im też się nie dziwię skoro z jednej dyskoteki a wiem co mówię,osiągają czystego zysku kilkadziesiąt tysięcy złotych nawet do 100000..co to dla nich jest 30.000 kary.i tu jest pies pogrzebany.

  • Pomysl says:

   Nie myl obrotu z zyskiem . Jak by była taka zyskownosc to kluby były by na każdym rogu.
   Ps. Zrezygnuj z wypłaty i pozostaw same rachunki to pogadamy o „pseldo przedsiebiorcach” którzy nie mają za co kupić podstawowych produktów

 4. Tobiasz Floyd says:

  Wiejska impreza dla plebsu i okolicznych kmiotów. Ksiądz proboszcz nie udzieli rozgrzeszenia gdyż nie żałują swoich czynów-sprowadzenia niebezpieczeństwa zarażenia

 5. J***c Po***je says:

  Zawsze wszyscy winni nie policja.

 6. Taaa says:

  Pies to zwierze, a drugi człowiek to wartościowa osoba. Jeśli masz taką definicję człowieczeństwa, że wszystko co jest nie po Twojej myśli, to jest zwierzęciem to masz problem. Nie mam nikogo w rodzinie i znajomych w policji, ale szanuje tych ludzi. Jak każdy z nas niektórzy wykonują swoją pracę lepiej, inni gorzej. A o ZOMO, to chyba nie masz dzieciaczku pojęcia. A dla porównania jedz do Francji i sprawdź jaką mają tam wolność. Swoimi komentarzami zachowunecie się jak dzicz, tylko chleba i igrzysk potrzeba. O wyższych sferach to gimbaza nie ma pojęcia…

  • Łysy says:

   Do Francji? To wolny kraj nie porównuj tego chorego polskiego systemu z wolnością edukacja i rozwojem ,bardzo Cię proszę…

   • Reset says:

    We Francji by Ci wybili z głowy awantury, kulki gumowe i do przodu

  • Parabellum says:

   Będziesz ich szanować dokąd nie zabiją kogoś z twojej rodziny.

 7. Lysy says:

  A dlacs3go sluzba celna i sanepid z policja nie zajmie się np branża rozrywkową z roksy wystarczy zobaczyć ile jest ogłoszeń tam maseczek raczej też nie noszą Pandemia jest

 8. Stary milicjant says:

  Ęeeeee tam słabe te pałowanie jak ja lałem pałą gowniarzy na PKP w Płocku w 1983 to pałą się raz uginała a ramię bolało tydzień to były czasy

 9. Brawo says:

  Brawo policja prawo jest prawem a nie jakaś banda małolatow będzie robić co chce . pan właściciel niech zawiesi działalność i pójdzie do pracy znam osoby które pracowały jako kucharz kelnerka miały swoje małe interesy a teraz pracują w firmach bo musiały się dostosować do reali

  • On says:

   Bardzo dobry komentarz brawo popieram

  • Jurii says:

   Właśnie prawo jest prawem, a od rządu wymaga się wprowadzenia stanu wyjątkowego, ale rząd się boi, bo musiałby wypłacić odszkodowanie za każdy dzień postoju, wtedy byłoby uczciwie. Szkoda, że u nas rządzą oszuści.

  • On says:

   Prawo jest prawem. Niech sobie rząd zapamieta, ze rozporządzeniem nie zamyka się ludziom biznesów!

  • zxcv says:

   Rozporzadzenie to nie prawo opsrany pisowski kretynie

   • Kamil says:

    „Rozporządzenie stanowi jedno ze źródeł prawa powszechnie obowiązującego” oto pierwsze zdanie definicji.
    Nie dziękuj inteligencie.

  • Parabellum says:

   Płytki jesteś niesamowicie. Wstyd.

 10. Gosc says:

  Wielka panika bo ktoś dostał z pały w plecy za komuny to dopiero by tych gowniarzy pogonił żeby im się odechciało

  • Nafciarz says:

   To uciekaj do Rosji albo na Białoruś to tam będziesz miał swoją komunę, a młodzież jest bardziej ambitna niż twoje pokolenie i pragnie wolności

 11. Kibic Wisły says:

  Wszyscy narzekają że jest tak źle w kraju i trzeba to zmienić, bo tak nie może być.
  Ale jak przyjdzie co do czego to stoją i się patrzą.
  Widziałem te dwa filmy nagrane z zatrzymań przed dyskoteką. I wiecie co mnie najbardziej zadziwiło ?
  Że wszyscy mocni są tylko w gębie, a napierdalać się nie ma komu.
  Trzech policjantów pałuje jednego gościa, a 10 pozostałych osób stoi z telefonami w rękach i to nagrywa.
  Czemu wy nic wtedy nie zrobiliście ? Bo jesteście miękkie pały !
  właśnie przez takie cipy , które za idoli mają Zenka, nic w tym kraju się nie zmieni.
  Zrozumieliście to ?

 12. Jp says:

  Na tam byłem i dopóki nie kazali wychodzić każdy miał maskę. Apropo tamtego psa to on uderzył bezpodstawnie tego człowieka i zaczął bić palka

 13. Jurii says:

  ZOMO w akcji.

 14. ppsychiatra says:

  Zmień tabletki bo te chyba ci szkodzą

 15. Do właścicieli lokalu i uczestników says:

  Na filmiku widzimy jak część osób nie ma masek lub mają opuszczone oraz osoby, które są w maseczkach. Wystarczy jeden zarażony (jak wszędzie w sklepie czy pracy). Jednak po co stwarzać dodatkowe zagrożenie? Rozumiem, gdyby w elegancki sposób i z klasą wypowiadał się sam klub, ale nazywanie ludzi, którzy wykonują swoje obowiązki przestępcami opiera się o brak wiedzy. To jest ta Wasza tolerancja? W momencie, gdy potrzebujecie pomocy policji to jest ok, a jak cos niezgodne z Waszą myślą to już ich wyzywacie. Zapominacie, że tam też pracują ludzie, a sposób wypowiedzi przedstawicieli klubu pozostawia wiele do życzenia.Teraz wystarczy jeden wniosek uczestnika imprezy o narażenie jego zdrowia i życia i klub odpowiada za zorganizowanie imprezy, niedostosowanie się do zaleceń itp. uczestnik może ubiegać się o odszkodowanie. Chyba, że podpisywali jakieś lojalki przed wejściem…. Spójrzcie na to co się dzieje za granicą naszego kraju, Francja, Niemcy… Nie zastanawiacie się nad skutkami? manipulacja polityczna i tyle. A teraz niech każdy z uczestników nosi plakietkę „byłem w Ambrze”, aby starsze osoby, które też chcą żyć nie miały z nimi styczności. Warto też dbać o dobro i życie innych, bo smutne społeczeństwo, które zapatrzone jest tylko w siebie. I szkoda, ze właściciele klubu niesprawiedliwie oceniają działania osób, które wykonują swoje obowiązki. Dawajcie przykład w słowach i czynach wobec młodego pokolenia, a nie ubliżajcie innym. Nawet nie znacie tych ludzi, szacunek, to jest to czego nam dziś brakuje!!!

  • Ags says:

   Brawo,brawo,brawo..
   Popieram panskie zdanie.Na tych ,co rozkręcili tą imprezę i tych, co w niej uczestniczyli brak słów..

  • Jurii says:

   Tak, zachowanie policji jest przestępstwem. Jeśli chcesz zamykać cokolwiek to należy wprowadzić stan wyjątkowy a potem wypłacać odszkodowania za każdy dzień postoju. Policja niech wykonuje swoje obowiązki zgodnie z prawem a nie zgodnie z rozkazem. Policjant nie ma obowiązku wykonywać tego typu nalotów, jeśli to robi to oznacza, że mu się podoba władza i łamanie przepisów co oznacza, że jest zwyklym psem i zomowcem.

   • Stfu says:

    Wiesz ile na 1 ambrze bylo ludzi ? Wiesz ile wyszlo z niej zarazonych ? Tyle samo co na niej bylo okrągłe 0. Pisowiec

  • Taka prawda i tylko prawda!!! says:

   Polecam lekturę Konstytucji. Tam są zapisy o prawie własności i sposobach jego ograniczania. Jeżeli władza chce walczyć z niby pandemią to MUSI to robić zgodnie z prawem.

  • Brednie says:

   Bredisz

  • Wal says:

   Brawo. Taka jest prawda

  • Do Wszystkich says:

   Tak i każdy powinien nosić plakietkę „chodzę do kościoła” żeby każdy kto chce żyć mógł unikać kontaktu i się nie zarażać j

   • Do wszystkich says:

    Masz problem z głową to się zacznij leczyć pokaż chociaż jeden przypadek zarażenia się w kościele dopiero pisz takie głupoty

   • Do wszystkich says:

    Pokaż przypadek zarażenia w Ambrze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU