REKLAMA

Auto zderzyło się z łosiem. Jedna osoba poszkodowana [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Do kolejnego zderzenia ze zwierzęciem leśnym doszło w poniedziałek w nocy na terenie gminy Staroźreby. W wypadku poszkodowana została jedna osoba, łoś nie przeżył.

W miejscowości Worowice Wyroby (gm. Staroźreby) doszło 18 października około godz. 21.40 do wypadku z udziałem zwierzęcia leśnego.

– Auto osobowe zderzyło się z łosiem, jedna osoba została poszkodowana – informują strażacy z OSP Staroźreby.

W akcji wzięły udział zastępy OSP Staroźreby i PSP Płock, a także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.Przypominamy, że przejeżdżając przez tereny leśne, będące naturalnymi siedliskami zwierząt, należy zachować szczególną ostrożność i stosować się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Zarządcy dróg, na których pojawia się dzika zwierzyna, muszą ustawić znak ostrzegawczy A-18b. Widząc ten znak, lepiej zredukować prędkość i zachować szczególną ostrożność. Dzięki temu będziemy w stanie szybciej zareagować na zagrożenie, a ewentualne zderzenie z dzikim zwierzęciem okaże się mniej tragiczne w skutkach.

Jeśli zauważymy, że dzikie zwierzę wtargnęło na jezdnię, najlepiej jest wyhamować i nie zmieniać nagle pasa ruchu, ani nie używać klaksonu, gdyż zwierzę może się przestraszyć i stanąć w bezruchu. Jeśli natomiast dojdzie do kolizji ze zwierzęciem, należy najpierw właściwie zabezpieczyć miejsce zdarzenia, np. poprzez włączenie świateł awaryjnych oraz ustawienie trójkąta ostrzegawczego, a następnie udzielić pomocy rannym w zdarzeniu. Nie wolno podchodzić do potrąconego zwierzęcia, gdyż może być ono agresywne.

Należy pamiętać, że zawsze do kolizji z udziałem zwierzyny leśnej trzeba wezwać policję lub straż miejską. Jeśli tego nie zrobimy, grozi nam kara aresztu lub grzywny, której wysokość może wynieść nawet 5 tys. zł. Na miejsce zdarzenia przyjeżdża także weterynarz, który ocenia stan zwierzęcia i decyduje, co należy z nim zrobić. Policjanci wykonują zdjęcia dokumentujące uszkodzenia pojazdu oraz sporządzają protokół, co jest niezbędne do uzyskania odszkodowania.

Fot. OSP Staroźreby
Fot. OSP Staroźreby
Fot. OSP Staroźreby
Fot. OSP Staroźreby
Fot. OSP Staroźreby
Fot. OSP Staroźreby

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU