Akademia Mazowiecka w Płocku powołała Szkołę Doktorską. Oficjalne otwarcie odbyło się podczas posiedzenia Senatu Akademii.
W środę, 29 marca odbyło się pierwsze uroczyste posiedzenie Senatu Akademii Mazowieckiej. W auli Uczelni przy ul. Gałczyńskiego 28 pojawili się członkowie rad naukowych dyscyplin, przedstawiciele centralnych i lokalnych władz, pracownicy uczelni oraz studenci.
Prof. dr hab. n. med. Maciej Słodki, Rektor Akademii, podkreślił istotne znaczenie Szkoły Doktorskiej dla rozwoju edukacji na poziomie doktorskim w Polsce.
– Jesteśmy już gotowi i z programem kształcenia, i ze sposobem rekrutacji (…) Mam nadzieję, że w przyszłym roku akademickim pojawią się pierwsi studenci na studiach doktoranckich – mówił prof. Maciej Słodki.
Podczas obrad posłanka Anna Cicholska odczytała list prof. Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki, w którym wyraził uznanie i wsparcie ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki dla nowego przedsięwzięcia, jakim jest utworzenie Szkoły Doktorskiej.
– Podczas obrad Sejmu często rozmawiamy na temat potrzeb, jakie są w mieście. Jako posłowie ziemi płockiej jesteśmy dumni z tego, że kierunek lekarski oraz Szkoła Doktorska ruszą w Akademii Mazowieckiej już w tym roku – dodała Anna Cicholska.
Rektor prof. Maciej Słodki odczytał następnie uchwałę o utworzeniu Szkoły Doktorskiej w Akademii Mazowieckiej w Płocku, która określa cele i zadania szkoły, a także jej strukturę i organy. Następnie powołania do rad naukowych dyscyplin nauki o polityce i administracji oraz pedagogika wręczyli prof. dr hab. Maciej Słodki i prof. Grzegorz Węgrzyn, przewodniczący Rady Doskonałości Naukowej.
Podczas posiedzenia Senatu jednogłośnie wyrażono również poparcie w sprawie pozostania Akademii Mazowieckiej w Płocku w algorytmie dla grupy uczelni akademickich na potrzeby podziału środków subwencji w 2023 roku.
Zgromadzeni na auli mieli okazję wysłuchać uroczystego wykładu pt. „Sens nauki i naukowe pomyłki”, który wygłosił prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn, Przewodniczący Rady Doskonałości Naukowej. Wyraził on uznanie dla zmian, które zachodzą w Akademii Mazowieckiej w Płocku.
– Możliwość nadawania stopni naukowych to jest najwyższy poziom akademicki. Przed Państwem ogromne wyzwanie, ale też znakomite możliwości do rozwoju – powiedział prof. Grzegorz Węgrzyn.
W swoim wystąpieniu poruszył kwestie finansowania i prowadzenia badań naukowych, ich znaczenia dla społeczeństwa oraz dobrych i złych implikacji błędów naukowych.
Przypomnijmy, że władze Akademii Mazowieckiej w Płocku podejmują kroki, by przekształcić się w Uniwersytet Mazowiecki.





„Znam kilka osób, które podejmą się napisania rozpraw doktorskich i habilitacyjnych dla słuchaczy Szkoły Doktorskiej i studiów rehabilitacyjnych w Płocku w dowolnej problematyce wykładanej na ww Akademii. Osoby są biegłe w pisaniu dysertacji i rozpraw rehabilitacyjnych na dowolny temat, w każdym zakresie, oferują krótkie terminy (max 4-6 tygodni), umiarkowane ceny; dla osób bardzo mocno aspirujących do stopni naukowych możliwe zniżki po przedstawieniu dobrze umotywowanego podania i negocjacjach.”
Dasz telefon? Jestem zainteresowany
a masz chociaż licencjat aby aby aspirować na kandydata nauk, czyli b. wysoko?
„A to dobre, „Szkoła doktorów” czyli uczonych, bo doktor znaczy właśnie: uczony . No to mamy świetlaną przyszłość: Płock zagłębiem naukowym, a „Dwupiętrowa Wyższa Szkoła Gotowania na Gazie i Medycyny” pt ” Akademia Mazowiecka Pierwszomajowa” kolebką rozwoju nauki. Gratulować i zazdrościć !!!!!
Niech żyje, niech żyje, niech żyje!!!
Alleluja i do przodu!!!