REKLAMA

28-latka chciała popełnić samobójstwo. Życie kobiecie uratował policjant

REKLAMA

W poniedziałek tuż przed północą pomocnik dyżurnego gostynińskiej policji odebrał zgłoszenie o próbie samobójczej 28-letniej kobiety. Dzięki błyskawicznej reakcji policjanta nie doszło do tragedii.

Pomocnik Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie 2 stycznia przed północą otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Skierniewic, który dostał od swojej znajomej SMS, w którym 28-letnia kobieta żegna się z nim i informuje, że chce popełnić samobójstwo. Mężczyzna nie znał dokładnego miejsca zamieszkania znajomej, posiadał tylko numer telefonu komórkowego do kobiety.

PowiązaneTematy

– Policjanci zawsze bardzo poważnie podchodzą do takich zgłoszeń. Nigdy nie wiadomo do końca, w jakim stanie psychicznym jest rozmówca. Dodatkowo, niewłaściwie poprowadzona rozmowa może spowodować targnięcie się na swoje życie – zaznacza mł.asp. Paweł Klimek z KPP w Gostyninie.

Policjant natychmiast podjął czynności zmierzające do ustalenia adresu kobiety, w międzyczasie próbował nawiązać z nią kontakt telefoniczny.

– Kobieta po kilku sygnałach odebrał telefon, potwierdziła, że zażyła duże ilości środków depresyjnych, które popiła alkoholem. 28-latka z trudem odpowiadała na zadawane pytania, nie chciała kontynuować rozmowy, była ospała i wpół przytomna. Po kilku minutach rozmowy powiedziała, że zamieszkuje wspólnie z rodzicami, jednak nie chce ich obudzić. Funkcjonariusz namówił kobietę do obudzenia swoich rodziców i przekazania im telefonu – relacjonuje mł. asp. Paweł Klimek.

Po ustaleniu adresu policjant na miejsce skierował patrol gostynińskiej policji oraz pogotowie ratunkowe. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni udzielili kobiecie pierwszej pomocy. 28-letnia mieszkanka pow. gostynińskiego została zabrana do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy.

– Na miejscu w pokoju kobiety został znaleziony list pożegnalny, w którym 28-latka dziękowała i żegnała się z poszczególnymi członkami rodziny. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji oraz zaangażowaniu policjanta nie doszło do tragedii – opisuje mł. asp. Paweł Klimek.Policjant, który wcielił się w rolę psychologa i negocjatora to mł. asp. Michał Sobol. W policji służy od 8 lat, a od 3 lat jest pomocnikiem dyżurnego Komendy Powiatowej Policji Gostyninie.

mł. asp. Michał Sobol fot. KPP w Gostyninie

Gdzie można znaleźć pomoc w kryzysie psychicznym?

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej Centrum Wsparcia Dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym.

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej stopdepresji.pl.

– Jeśli znajdujesz się w stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj, aż będzie za późno. Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym, nie bądź obojętny – podkreśla mł. asp. Paweł Klimek.

Pomoc można znaleźć w Poradniach Psychiatrycznych i Psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Mirosław says:

    Dokładnie, prawdziwy Policjant!!!! Szacunek za profesjonalizm!!!!

  2. Taki tam says:

    I to się nazywa dobra robota. Brawo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU