REKLAMA

17 zastępów straży pożarnej ratowało ich dobytek. Pożar domu w gm. Brudzeń Duży [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Wysokie temperatury i brak opadów deszczu skutkują zwiększoną liczbą pożarów lasów i terenów rolnych. Płoną jednak również nieruchomości, choć zapewne z innych powodów. Do kolejnego doszło w gminie Brudzeń Duży, gdzie płonął dom jednorodzinny.

Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Bądkowie Kościelnym w sobotę, 19 czerwca około godziny 18.15 doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Suchodół (gm. Brudzeń Duży).

– Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy rozwinięty pożar dachu i poddasza budynku. Działania straży polegały na ugaszeniu płomieni, sprawdzeniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu części prac rozbiórkowych dachu – wyjaśniają strażacy.Akcja trwała około 5 godzin, wzięło w niej udział 17 zastępów straży pożarnej: 6 zastępów JRG 1 PSP Płock, JRG3 PSP Płock, 2 zastępy OSP Bądkowo Kościelne, 3 zastępy OSP Siecień, OSP Sobowo, OSP Brwilno, OSP Proboszczewice, OSP Stara Biała i OSP Trzepowo, a także Policja i Pogotowie Energetyczne.

Fot. OSP Bądkowo Kościelne
Fot. OSP Bądkowo Kościelne
Fot. OSP Bądkowo Kościelne
Fot. OSP Bądkowo Kościelne

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

 1. Anonim says:

  Z czego są te dachy,że tak łatwo się palą? Współczuję tej rodzinie.

  • Taki jesteś mundry says:

   to powinieneś wiedzieć, że blachodachówka (która oczywiście nie spłonęła, co widac na zdjęciach, a się powyginała od temperatury) opiera się na drewnianej koźlinie, częstokroć podbita jest pianką lub wełną, tutaj jeszcze widać spalony styropian z elewacji.
   Podobnie mundry autor artykułu pisze, że przyczyna pozaru jest brak opadów deszczu i wysoka temperatura…
   O ile w przypadku pożarów lasu czy łąki można by przyjąć taką teze, to w przypadku domu to pierwsze słysze o samozapłonie od braku deszczu :-D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU