Tragiczny wypadek i nietrzeźwi kierowcy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Minionej doby na terenie Płocka i powiatu płockiego doszło do jednego wypadku i 11 kolizji. Nadal nie brakuje kierowców, którzy kierują pojazdami w stanie nietrzeźwym.

Do wypadku doszło wczoraj w miejscowości Duży Duninów (gm. Nowy Duninów).

– W uzupełnieniu informuję, że kierujący samochodem volkswagen LT, 54-letni mieszkaniec powiatu płockiego, mimo prowadzonej na miejscu reanimacji, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł – poinformował Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

Szerszy opis tego zdarzenia zamieścili strażacy z OSP Nowy Duninów, którzy brali udział w akcji ratunkowej.

– Dnia 8 marca br. (czwartek) o godzinie 14.25, nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Środoń (gmina Nowy Duninów). Na miejscu okazało się, iż samochód dostawczy marki Volkswagen LT, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze i uderzył w drzewo. Kierujący autem 54-letni mieszkaniec powiatu płockiego, po przeprowadzonej przez służby ratownicze (PR, PSP, OSP) akcji resuscytacyjnej, zmarł w karetce pogotowia na miejscu zdarzenia – wyjaśniają strażacy.

Po stwierdzeniu przez lekarza zgonu, policja dochodzeniowa, technik policyjny, a także prokurator przystąpili do ustalenia przyczyn wypadku. Do czasu uprzątnięcia miejsca zdarzenia, tj. około godziny 18, na drodze powiatowej nr 573 w kierunku Gostynina ruch kołowy był całkowicie wstrzymany.

W kronice policyjnej zwraca również uwagę fakt, że pomimo wielu tragedii na drogach, nadal policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy z promilami we krwi wsiadają za kierownicę. Tylko wczoraj jedna z takich osób została zatrzymana w Płocku na ul. Bielskiej, a kolejna na terenie powiatu, w miejscowości Brudzeń Duży.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji