Zamknij

Remis Królewskich z Ostrovią

21:43, 19.09.2016 Agnieszka Stachurska Aktualizacja: 20:41, 20.09.2016
Skomentuj
W niedzielę piłkarki Królewskich Płock spotkały się z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Dotychczas spotkania z tymi zawodniczkami były zawsze przegrane dla pomarańczowych, tym razem udało się zakończyć mecz remisem.

Pierwsza część spotkania była dość wyrównana. - Akcje składały się z małej liczby podań, były rwane, chaotyczne, często przerywane rzutami z autów - ocenia Adam Blidzewski, prezes Królewskich. - W 22. minucie Daria Kusa została zbyt mocno zaatakowana ciałem przez rywalkę i Królewskim należał się rzut karny, ale sędzia pozostał niewzruszony - zauważa.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od akcji Ostrovi, która o mały włos zakończyłaby się zwycięstwem przeciwniczek pomarańczowych. Drużyna Ostrovi trafiła w słupek i poprzeczkę bramki strzeżonej przez płocczankę Martę Hućko. Pomarańczowe do końca spotkania usiłowały zdobyć zwycięskiego gola, jednak pomimo tego, że w końcowych 20 minutach dłużej utrzymywały się przy piłce i przeniosły grę na połowę Ostrovi, to nie zaowocowało to celnym strzałem i końcowy gwizdek obwieścił wynik 0:0.

- Moim zdaniem rozegrałyśmy dość dobry mecz - powiedziała napastniczka Natalia Romanowska. - Pokazałyśmy się na naprawdę niezłym poziomie, ale nadal towarzyszy nam sporo błędów. Zabrakło trochę spokoju w budowaniu akcji. Jesteśmy lekko rozczarowane wynikiem meczu, czujemy mały niedosyt, zależało nam na zdobyciu 3 punktów, ale taka jest piłka. Z każdego meczu wyciągamy wnioski, nie poddajemy się i walczymy dalej! Teraz pozostała nam ciężka praca na treningach przed spotkaniem z Płońskiem - dodała.

- Zagrałyśmy o wiele lepszy mecz niż poprzedni - wtórowała Dominika Janicka. - Jechałyśmy bardzo bojowo nastawione, jednak popełniłyśmy sporo błędów, które nie pozwoliły nam wygrać. Gra była bardzo wyrównana, a mecz nie należał do najłatwiejszych. Czujemy lekki niedosyt po zdobyciu 1 punktu, jednak nie pozostaje nam nic innego jak nadal pracować na treningach i walczyć w następnych spotkaniach - podsumowała napastniczka.

Za tydzień w niedzielę Królewscy zagrają o godzinie 11 na stadionie w Płońsku z drużyną DAF-u.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - KS Królewscy Płock 0:0 KS Królewscy Płock: Marta. Hućko, Julia Mikołajewska, Daria Przybysz, Ania Wojtkowska, Kinga Sławińska, Klaudia Łyzińska, Klaudia Stradomska (K), Daria Kusa, Wiktoria Zielińska (45. Natalia Romanowska), Dominika Janicka (57. Wiktoria Wiączek), Aleksandra Kujawska.