REKLAMA

Płocka impreza na żywo w TVP2 już w weekend

REKLAMA

W najbliższy weekend Płock będzie ponownie gospodarzem Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Impreza w sobotę będzie relacjonowana na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie”.

18 i 19 maja Rejonowe Płockie WOPR organizuje Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Impreza ta jest nie tylko wspaniałym widowiskiem sportowym, ale propaguje też bezpieczne formy spędzania czasu na wodzie, ze szczególnym uwzględnieniem sportów motorowodnych. To jedna z największych tegorocznych imprez, jakie odbędą się w Płocku. Weźmie w niej udział czołówka polskich zawodników, startujących z sukcesami w imprezach rozgrywanych w Europie oraz zawodach rangi światowej.

– Wspólny start całej grupy skuterów, ryk silników o mocach nawet do 500 KM, fontanny wody i fale, rozbijane przez mknące z dużymi prędkościami skutery, zapewnią przybyłym widzom niesamowite emocje. Najszybsze maszyny będą w stanie rozpędzić się nawet do 140 km/h. Zawody komentowane przez profesjonalnego spikera można będzie obserwować z molo, plaży oraz ze skarpy wiślanej – zachęcają organizatorzy.

Podczas zawodów rozegrane zostaną biegi w różnych klasach, a zawodnicy będą mieli do pokonania wytyczoną kolorowymi bojami, urozmaiconą slalomami i ostrymi nawrotami trasę. W rywalizacji weźmie udział ponad 50 zawodników, rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych i sprzętowych.

PowiązaneTematy

Ciekawostką jest, że płocka impreza pojawi się w sobotnim wydaniu „Pytania na Śniadanie”. Wejścia na żywo zaplanowano z płockiego molo o godz. 8.30, 9.30 oraz 10.30.

Oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw odbędzie się 18 maja o godz. 11. Organizatorzy uprzedzają, że ze względu na duże zainteresowanie imprezą, możliwe będą utrudnienia dla transportu kołowego w pobliżu miejsca rozgrywania zawodów (ul. Rybaki). Dlatego zwracają się z prośbą o pozostawianie samochodów na parkingach na terenie Płocka i dotarcie na miejsce zawodów pieszo.

Sponsorem Rejonowego Płockiego WOPR jest PKN ORLEN.

Ryk silników na Wiśle – za nami Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych