Płoccy kickboxerzy wrócili z workiem medali z Mistrzostw Polski

REKLAMA

Zawodnicy UKS Sanda Płock wywalczyli na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu im. Jacka Dreli w Swarzędzu aż sześć medali, w tym jeden srebrny.

W dniach 12-14 kwietnia w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Polski Full Contact Seniorów oraz Juniorów Starszych i Młodszych im. Jacka Dreli. W zawodach wzięło udział 174 zawodników z 46 klubów. UKS Sanda Płock reprezentowało ośmioro kickboxerów: Mateusz Dymek, Damian Soczewka, Bartosz Wiśniewski, Adam Niekłań, Agata Fijałkowska, Rafał Jaworski, Szymon Lewandowski i Paweł Grzymała.

Mateusz Dymek, po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją, wraca do startów w kickboxingu, debiutując w kategorii seniorów do 67 kg. W pierwszej walce jednogłośnie pokonał Jakuba Strzyżewskiego z KSW Łuków. W ćwierćfinale jego rywalem był Wojciech Pietrzak z Klubu Bokserskiego Legia Warszawa. Tu również sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości i ręka Mateusza powędrowała w górę.

PowiązaneTematy

W walce półfinałowej rywalem zawodnika Sanda Płock był bardzo doświadczony Rafał Nguyen-von z KS Beniaminek 03 Starogard Gdański. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku, stosunkiem głosów 2-1 zwyciężył Rafał, który ostatecznie wygrał całą kategorię i został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw w kategorii seniorów.

Damian Soczewka, Senior do 86 kg, pierwszą walkę jednogłośnie wygrał z Pawłem Lewickim z klubu Waleczna Lubelszczyzna Lublin. Drugim rywalem był zawodnik tego samego klubu. Walka od początku stała na bardzo wysokim poziomie. Sędziowie niejednogłośną decyzją uznali zwycięstwo Tomasza Borowca, który również wygrał finał i został Mistrzem Polski.

Najmniej doświadczonym zawodnikiem, reprezentującym płocki klub był Bartosz Wiśniewski, który w walce eliminacyjnej z Kacprem Walczakiem Waleczna Lubelszczyzna Lublin zastąpił braki techniczne sercem do walki i zamienił pojedynek w jedną szaleńczą wojnę ringową.

– Niezrozumiałe dla nas było postępowanie sędziego ringowego, który w momentach korzystnych dla Bartka zawsze wstrzymywał pojedynek, jakby to była walka planszowa, a nie Full Contact. Ostatecznie przeciwnik Bartka wygrał walkę na punkty – zwracał uwagę trener Piotr Paśnik.

Adam Niekłań, Senior do 63,5 kg, w pierwszej walce niejednogłośnie pokonał Filipa Zielińskiego z KKS Sporty Walki Poznań. W półfinale rękawice skrzyżował z Przemysławem Kacieją z SKF Boksing Zielona Góra. Niestety, to rywal Adama ogłoszony został zwycięzcą. Również jak w przypadku Damiana i Mateusza, przeciwnik Adama wygrał swoją kategorię wagową.

Agata Fijałkowska, seniorka do 65 kg otrzymała wolny los, wchodząc tym samym do półfinału. Przeciwniczką Agaty była Pola Rogala AZS AWF Warszawa. Po bardzo mocnym i wyrównanym pojedynku sędziowie zwycięstwo przyznali rywalce Agaty.

W rywalizacji juniorów wystartowała trójka zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Sanda Płock.

Rafał Jaworski Junior Starszy do 75 kg pierwszą walkę wygrał jednogłośnie na punkty z Kordianem Gąbką z klubu Waleczna Lubelszczyzna Lublin. W walce półfinałowej Rafał stoczył walkę z bardzo dobrze przygotowanym Krystianem Rzepką Zamek Kurzętnik, który jednogłośnie wygrał pojedynek i przeszedł do finału, w którym również zwyciężył.

Bardzo dobrą walkę eliminacyjną stoczył Szymon Lewandowski w kategorii Junior Młodszy do 67 kg. Przeciwnikiem Szymona był Damian Stelmach LZS POPRAWA Siedlików. W pierwsze rundzie przewagę uzyskał przeciwnik Szymona. W kolejnych rundach walka była wyrównana i nie udało się nadrobić straconych punktów, ostatecznie walkę wygrał Damian Stelmach.

– Dla Szymona jest to pierwszy rok startów w kickboxingu i debiut w juniorach formule Full Contact. W marcu Szymon zaliczył świetny start w kadetach w formule kick-light, zdobywając po czterech pojedynkach Wicemistrzostwo Polski i tym samym zakwalifikował się do kadry Kick-light kadetów – wyjaśniał trener Piotr Paśnik.

W walce finałowej jako jedyny zaprezentował się Paweł Grzymała w kategorii do 54 kg Junior Starszy. Przeciwnikiem Pawła był Damian Gawłowski z KS Ziętek Team Kalisz. Utalentowany zawodnik z Kalisza okazał się bardzo trudnym rywalem dla Pawła. Ostatecznie po trzech rundach wygrał przeciwnik płocczanina.

Podopieczni Piotra Paśnika wywalczyli w sumie sześć medali, cztery brązowe medale kategorii seniorów oraz srebrny i brązowy medal juniorów. Udział w zawodach był dofinansowany ze środków Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2019 r.