REKLAMA

Nie tylko we Włocławku. Gdzie jeszcze dorabia sobie prezydent Płocka?

REKLAMA

Jak się okazuje, prezydent Płocka dorabia sobie nie tylko we włocławskiej radzie nadzorczej. Portal Interia.pl wymienia jeszcze jedną sieć powiązań z wzajemnymi korzyściami władz miasta – tym razem chodzi o Ciechanów.

O tym, że prezydent Płocka zatrudnia prezydenta Włocławka i na odwrót już informowaliśmy. Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka zasiada w radzie nadzorczej (jako wiceprzewodniczący) Komunikacji Miejskiej w Płocku (od 12 marca do 31 grudnia 2021 roku zarobił jako wiceprzewodniczący rady nadzorczej tej spółki blisko 34,5 tys. zł.), natomiast prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski jest członkiem rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Saniko”, spółki odpowiadającej za wywóz śmieci we Włocławku. Obydwaj prezydenci startowali w wyborach z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami od 2018 roku prezydenci miast nie mogą zasiadać w radach nadzorczych spółek miejskich. Prawo mówi jednak tylko o spółkach w miastach, w których zostali wybrani. Po zmianach wprowadzonych przez rząd PiS, samorządowcy postanowili wymieniać się posadami w różnych miastach. Jak zauważa portal Interia.pl, część prezydentów polskich miast wzajemnie zapewnia sobie posady m.in. w Tarnowie, Koninie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Świebodzinie czy Wrocławiu. Wśród miast wymienionych przez portal jest też Płock, Włocławek i Ciechanów.

– Do „wymiany” prezydentów doszło także na linii Włocławek-Płock oraz Tarnów-Ostrowiec Świętokrzyski. Dodatkowo samorządowcy z Włocławka, Płocka i Ostrowca Świętokrzyskiego zasiadają też w radach nadzorczych w Łodzi, Lublinie, Kielcach i Ciechanowie – informuje Interia.pl.

Okazuje się, że prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zasiada nie tylko w przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej we Włocławku (za pół roku 2021 zarobił tam blisko 9 tys. zł, ile zarobił w 2022 roku jeszcze nie wiemy).

Od połowy 2022 r. Andrzej Nowakowski zasiada też w radzie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Ciechanowie, gdzie jest Zastępcą Przewodniczącego Rady Nadzorczej. I w tym przypadku kwotę wynagrodzenia poznamy dopiero, gdy prezydent złoży oświadczenie majątkowe. Na razie wiadomo jedynie, że w Urzędzie Miasta Płocka w 2021 r. zarobił ponad 200 tys. zł, a dodatkowo 6 tys. zł, jako „dochód z działalności wykonywanej osobiście, w tym umowy o dzieło i czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych lub obywatelskich”.„O komentarz poprosiliśmy obu polityków. Wojtkowski nie odpowiedział na nasze pytania. – Zasiadanie przez prezydentów miast w radach nadzorczych jest zgodne z obowiązującym prawem – mówi Interii Alina Boczkowska z urzędu miasta w Płocku”.

Prezydent Włocławka zasiada także w radzie nadzorczej w Ostrowcu Świętokrzyskim (Miejskie Wodociągi i Kanalizacja). Z Ostrowcem Świętokrzyskim związany jest też Tarnów, którego prezydent od połowy 2021 r. pracuje w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów, a prezydent Ostrowca (ten sam, który 14 marca br. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego z podejrzeniem o korupcję) od 2019 r. zasiada w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Tarnowie.

Prezydent Płocka zatrudnia prezydenta Włocławka i na odwrót. Ile zarabiają w radach nadzorczych?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 35

 1. ktoś says:

  identycznie jest z dyrektorami szkół średnich Gostynin – Płock

 2. ZSL says:

  Pan Kominek parę lat temu chciał sprzedać swój dom położony na obrzeżach Radziwia za 2.5 mln PLN.( Powód ,,brak potencjału politycznego w Płocku).
  W oświadczeniu majątkowym (teraz) ten sam dom wycenił na ….380 tys PLN.
  Każdy pracujący w umowie o pracę ma tze.zakres obowiązków.
  Jaki ma pan Tomasz? .Przecież według tego ,co prezentuje w mediach,to przede wszystkim…otwiera,przecina,biega,udziela wywiadów.
  Poza tym nasi włodarze,chyba zapomnieli,że to MY im płacimy.

 3. Jordan13 says:

  Przecież miernota Łysak ma wiele gęb do wyżywienia, więc o co … Rządzić to trzeba umić😀

 4. Prawda says:

  Partiokracja

 5. widz says:

  Ja dobrze życzę ciechanowiakom a tu dowiaduję się że w istotnym miejskim zakładzie fuchę dostały takie miernoty! Co one mogą wiedzieć o produkcji i przesyle energi cieplnej? NIC !!!

 6. endriu says:

  Wszechstronny Dla mieszkanców Płocka nic nie robi działacz PO PSL

 7. Anonim says:

  Andrzej, bądź w końcu mężczyzną i odpowiedz na poniższe pytania.

  PLAN C40 Cities

  Andrzej, a robaki na talerzu POpierasz czy nie popierasz?
  Andrzej, a loty turystyczne samolotem raz na dwa/trzy late w dwie strony POpierasz czy nie popierasz?
  Andrzej, a zakup 8(3) nowych ubrań rocznie POpierasz czy nie popierasz?
  Andrzej, a zakaz jedzenia mięsa (lub tylko 16 kg rocznie na osobę – obecnie 70 kg) POpierasz czy nie popieracz?
  Andrzej, a zakaz jedzenia nabiału (lub tylko 90 kg rocznie na osobę – obecnie 200kg) POpierasz czy nie popierasz?
  Andrzej, a zmniejszenie liczby samochodów (do 190 na 1000 osób – obecnie 600 na 1000) Popierasz czy nie popierasz?
  Jak Wasz guru Trzaskowski powiedział niedawno na Campusie Przyszłości – „jak będziemy rządzić to będzie szybciej, to będzie szybciej…”

  twitter.com/sjkaleta/status/1626492196584128516

 8. Marek says:

  Moim zdaniem Andrzej jako ekspert od fekali w rzece powinien być członkiem rady nadzorczej w wodociągach warszawskich …..

 9. tito says:

  Radziłabym się przyjrzeć tzw. bezdomności naszego Andrzejka… zaczynając przygodę z Płockiem miał dom i działki, teraz ma te same działki, a gdzie dom?… o ile wiem to budynek jest trwale związany z gruntem… CIEKAWE

 10. Osa says:

  Ale to PiS obsadza swoimi na potęgę… heh wszyscy siebie warci, nie liczy się interes miasta, mieszkańców, a pełne konto kolegów z partii… patologia! My płacimy na tych Kominków i Andrzejów w coraz wyższych opłatach za wodę, śmieci czy podatkach… i to nie jest wina PiS, Inflacji, tylko kolejnych darmozjadów na stanowiskach, którym musimy zaplacić!

 11. Uczciwy says:

  Łysy i tak ma wywalone na wszystko i wszystkich ma w d…ie. Łącznie ze swoimi wyborcami. Naściemnia im jaki to jest dobry gospodarz i na niego zagłosują. Stadion otworzy przed wyborami parę ulic których remonty ciągną się miesiącami też z pompą otworzy i będzie ok. Mieszkańców ma gdzieś aby kasa się jemu zgadzała. To taki typowy partyjny piesek który chodzi na smyczy Trzaskowskiego.

 12. urbanista says:

  radni miasta Krakowa pokazali prezydentowi Majchrowskiemu kto powinien rządzić w mieście Krakowie.
  Poszło o plan zagospodarowania dzielnicy przemysłowej Rybitwy.Władca Krakowa chciał w miejscu gdzie pracuje około 10 tysięcy pracowników i działają firmy dostarczające gigantyczne kwoty do budżetu Krakowa,Co ma wg pomysłu prezydenta Krakowa powstać na tym terenie? Oczywiście wielkie osiedle.Deweloperka ma się dobrze
  w Krakowie.Oj coś ta deweloperka nie tylko mocna w Krakowie.Kiedy koniec rzeczypospolitej deweloperskiej?
  Kiedy plany miejscowe nie będą spełniały życzeń deweloperów?Radni pokażcie ,że w Płocku wy rządzicie,a
  nie deweloperka. Gospodarz Krakowa przegrał.A u nas…..?

 13. WK na prezydenta Płock says:

  Czy to prawda Panie Prezydencie, że wydzierżawił Pan grunty w centrum Płocka o powierzchni blisko 40 hektarów dla Stowarzyszenia Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w kwocie 3 950 pln brutto rocznie? Czy prawdą jest, że Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej czerpało/czerpie zyski z tytułu podnajmowania wydzierżawionych gruntów pod działalność gospodarczą oraz dopłat rolnych za pośrednictwem rolnika (wpłacanych na konto SAZM w formie darowizny) w łącznej kwocie około 300 000 pln? Czy prawdą jest, że z kasy miejskiej wydano ponad 400 000 pln na projekt budowy pasa, na budowę którego nikt nie ma środków? Czy nie uważa Pan, że zmarnotrawił mnóstwo pieniędzy z kasy miejskiej wskutek błędnie podejmowanych decyzji względem SAZM?

 14. Brykiet says:

  Czyli już wiem skąd podwyżki cen prądu, energii skoro trzeba utrzymywać po 7 stanowisk tak dobrze płatnych dla taknwaznych oficjeli

 15. energetyk says:

  zasiadanie w radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej to poważne zadanie.Myślę,że obaj panowie z Płocka zasiadający w tej radzie mają uprawnienia energetyczne dla nadzoru lub co najmniej dla obsługi tych
  urządzeń.Jak nie mają to mogę udzielić korepetycji w obu zakresach.Potem możecie iść na egzamin.Czy zdacie to inna sprawa.

 16. Anonim says:

  Andrzej, ciągle uchylasz się od odpowiedzi, więc ponawiam pytanka w innym miejscu i będę to robił do czasu, aż odpowiesz.

  PLAN C40 Cities

  Andrzej, a robaki na talerzu POpierasz czy nie popierasz?
  Andrzej, a loty turystyczne samolotem raz na dwa/trzy late w dwie strony POpierasz czy nie popierasz?
  Andrzej, a zakup 8(3) nowych ubrań rocznie POpierasz czy nie popierasz?
  Andrzej, a zakaz jedzenia mięsa (lub tylko 16 kg rocznie na osobę – obecnie 70 kg) POpierasz czy nie popieracz?
  Andrzej, a zakaz jedzenia nabiału (lub tylko 90 kg rocznie na osobę – obecnie 200kg) POpierasz czy nie popierasz?
  Andrzej, a zmniejszenie liczby samochodów (do 190 na 1000 osób – obecnie 600 na 1000) Popierasz czy nie popierasz?
  Jak Wasz guru Trzaskowski powiedział niedawno na Campusie Przyszłości – „jak będziemy rządzić to będzie szybciej, to będzie szybciej…”

  twitter.com/sjkaleta/status/1626492196584128516

  • Prawy i Sprawiedliwy says:

   Jeśli prezydent Płocka nie odpowiada, zawsze możesz zapytać prezydentów innych miast zrzeszonych w C40 Cities. Np. Nowego Yorku, Waszyngtonu, Montrealu, Tokyo, Sydney, Seulu, Pekinu, Sztokholmu, Oslo, Rio de Janeiro, Mexico City czy innego Johannesburga. Ktoś na pewno odpowie i wytłumaczy. Pełna lista miast na c40.org. Można pytać po polsku. Przetłumaczą sobie.

 17. Henio says:

  Można się bawić????
  Na pewno ma kompetencje??? Mi też dajcie takie stanowisko.!!!!

 18. detektyw says:

  Tomasz Kominek – Sekretarz Rady Nadzorczej w Ciechanowie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. WSTYD! To to jest zgodne z prawem , ale nie moralne i nie etyczne

  • ZSL says:

   Pan Kominek kilka parę lat temu chciał sprzedać swój dom położony na obrzeżach Radziwia za 2.5 mln PLN.( Powód ,,brak potencjału politycznego w Płocku).
   W oświadczeniu majątkowym (teraz) ten sam dom wycenił na ….380 tys PLN.
   Każdy pracujący w umowie o pracę ma tze.zakres obowiązków.
   Jaki ma pan Tomasz? .Przecież według tego ,co prezentuje w mediach,to przede wszystkim…otwiera,przecina,biega,udziela wywiadów.
   Poza tym nasi włodarze,chyba zapomnieli,że to MY im płacimy.

 19. Widziałem go says:

  Po godzinach w domu skręca długopisy i wieczorami chodzi z ulotkami

 20. LCDRBGQWERTY says:

  Ciekawe czy brał udział zdalnie czy osobiście w posiedzeniach? Jeśli osobiście to czy dojeżdżał służbówką, czy prywatnie płacąc z własnej kieszeni jak zwykły Kowalski.

 21. Kazik says:

  No Kojak będzie miał ciężko w najbliższych wyborach, przeinwestowany stadion, pucha w kasie miejskiej, głupie inwestycje w lotnisko. Powodzenia w wyborach😀

 22. Gośka says:

  Przecież do polityki się idzie po to żeby się jak najwięcej nachapać z publicznej forsy. Co się dziwicie Andrzejowi. Jak się jest na stołku to trzeba brać ile wlezie i omijać prawo jak się tylko da. W tym kraju tylko uczciwy człowiek ma przegwizdane a wystarczy brać przykład z góry i się nie bać kombinować na prawo i lewo. Brawo Andrzej trzymam za Ciebie kciuki. Znasz się na energetyce jak nikt więc dorabiaj chłopaku. Specjalistów się ceni.

 23. MisioZKS says:

  Do tego dochodzi cała armia ludzi zatrudnionych w płockich spółkach z PO i PSL. Folwark partyjny gorszy niż każdy inny.

  • Czytelnik says:

   PiS robi to samo

   • Marek says:

    Ale to nie jest chyba odpowiedz na problem, ze ktoś robi tak samo…..

   • pisarz miejski says:

    czytelniku pytam więc – skoro jak twierdzisz PiS robi to samo to czy to samo ma robić najuczciwsza/?/ na świecie Partia Obiecanek? Jak córki sąsiada pracują jako darożnyje inżyniery to i inne sąsiadki też mają pracować jako
    darożnyje inżyniery? Ostatnio coś dużo zatrzymań tych najuczciwszych.

  • Misio says:

   PiS to od PO PSL to mógłby się dużo w temacie nepotyzmu nauczyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU