REKLAMA

Które państwa wygrały Wyścig Narodów?

REKLAMA

Jak wyglądał dzień otwarty w ORLENIE? O czym rozmawiano podczas konferencji WallStreet? I które państwa wygrały Wyścig Narodów?

Drzwi otwarte
Open Day to przedsięwzięcie, które zawsze cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród rodzin pracowników Grupy ORLEN, ale także dla mieszkańców Płocka, dla których zobaczenie zakładu produkcyjnego od środka to nie tylko rzadkość, ale przede wszystkim bardzo wyczekiwane wydarzenie.
Tym razem drzwi otwarte odbyły się 1 czerwca, a atrakcji dla dzieci nie zabrakło również podczas pikniku na terenie poligonu Zakładowej Straży Pożarnej.

23. edycja WallStreet
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zorganizowało 23. konferencję WallStreet, która odbyła się w dniach 31 maja – 2 czerwca w Karpaczu. To największe spotkanie inwestorów indywidualnych w Polsce, a ORLEN miał okazję podzielić się swoimi doświadczeniami na temat innowacyjnych rozwiązań dla aktywnych na płockiej giełdzie. Był też partnerem strategicznym wydarzenia.

Rozmowa rozwojowa
W PKN ORLEN przeprowadzana jest rozmowa rozwojowa. To bardzo ważny proces, który wspiera rozwój kultury, informacji zwrotnej i partnerskiego dialogu w koncernie. Jednym z celów rozmowy, która odbywa się między pracownikiem a przełożonym, jest ustalenie działań rozwojowych i szkoleniowych. Rozmowy te są realizowane do końca czerwca.

ORLEN Wyścig Narodów
ORLEN Wyścig Narodów to sportowa impreza, w której – po raz pierwszy w Polsce – ścigali się kolarze do lat 23, w ramach cyklu UCI Puchar Narodów. Belgia, Francja i Holandia stanęły na podium, Polacy zamknęli pierwszą dziesiątkę. Wyścig odbywał się w dniach 1-2 czerwca w Bukowinie Tatrzańskiej.

Biorafineria w Trzebini
Należąca do Grupy ORLEN spółka ORLEN Południe podpisała dziś umowę na budowę w Trzebini pierwszej w Polsce instalacji do produkcji ekologicznego glikolu propylenowego. Nowa instalacja będzie produkować 30 tys. ton zielonego glikolu propylenowego rocznie, co pokryje aż w 75% zapotrzebowanie na ten produkt w Polsce.
Zielony glikol propylenowy to produkt ekologiczny, bezpieczny dla środowiska. Wykorzystywany jest m.in. w medycynie, kosmetyce, przemyśle spożywczym. Inwestycję zrealizuje Konsorcjum składające się z dwóch polskich firm, jej koszt szacowany jest na ok. 400 mln złotych.

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera
PKN ORLEN po raz kolejny uczestniczył w obchodach Dnia Dziecka, zorganizowanych w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Strefa ORLENU zorganizowana była w Alejach Ujazdowskich, a do dyspozycji dzieci, ale i dorosłych, były symulatory wyścigowe oraz dachowania. Odwiedzający mogli też sprawdzić swój refleks podczas wymiany koła z bolidu F1. Nie zabrakło też aut elektrycznych dla dzieci oraz stoisk z animacjami dla najmłodszych.

Oddali dar życia
Pracownicy Grupy ORLEN mieli możliwość oddania krwi w mobilnym punkcie. Na zarejestrowanych 39 krwiodawców, w punkcie oddało 25 ponad 11 litrów krwi. Organizatorem akcji był Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy PKN ORLEN wraz z Kołem ORLEN Ochrona.

W weekend Dni Chemika
Sobota upłynie podczas sportowej rywalizacji w trakcie ORLEN Olimpiady, natomiast niedziela to piknik rodzinny z wieloma atrakcjami, Talentiadą, meczem dziennikarzy, pokazami strażaków czy koncertem Guolec Orkiestry. Warto tam być!