REKLAMA

Historia Jokera w NK Przedwiośnie. Co jeszcze?

REKLAMA

Historia cieszącego się najgorszą sławą przestępcy – Jokera, opowieść o tajemniczym zabójstwie w Warszawie czy familijna produkcja dla najmłodszych „Był sobie pies 2” – to niektóre z propozycji NK Przedwiośnie na nadchodzący tydzień.

Joker

Od piątku, 4 października, zapraszamy na premierę filmu „Joker”. To historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie. Przedstawiony przez Phillipsa obraz kultowego czarnego charakteru, Arthura Flecka (Phoenix), człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.
REŻYSERIA: TODD PHILLIPS OBSADA: JOAQUIN PHOENIX, ROBERT DE NIRO, ZAZIE BEETZ, FRANCES CONROY, BILL CAMP, BRETT CULLEN, GLENN FLESHLER, DOUGLAS HODGE, MARC MARON, JOSH PAIS, SHEA WHIGHAM

Czarny Mercedes

Warszawa, listopad 1941 roku. W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta (Maria Dębska) – piękna żona szanowanego adwokata Karola Holzera (Artur Żmijewski). Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król (Andrzej Zieliński), funkcjonariusz współpracującej z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania jej męża z wysoko postawionym oficerem SS (Aleksandar Milićević). Wśród podejrzanych znajduje się także nieco ekscentryczny hrabia Leon Przewiedzki (Andrzej Seweryn), który ma w zwyczaju podglądanie osób obecnych w mieszkaniu adwokata, szczególnie kobiet. W toku śledztwa, nadkomisarz Król znajduje nieoczekiwanego sojusznika w osobie radcy niemieckiej policji kryminalnej – Ernsta Kluge (Bogusław Linda). Sytuacja Holzera staje się coraz bardziej niebezpieczna, tymczasem znajdujący się na wolności morderca jest być może o krok od popełnienia kolejnej zbrodni.
REŻYSERIA: JANUSZ MAJEWSKI OSADA: ARTUR ŻMIJEWSKI, ANDRZEJ ZIELIŃSKI, MARIA DĘBSKA, BOGUSŁAW LINDA

Był sobie pies 2

Młodszych widzów wraz z rodzinami zapraszamy na przezabawny i wzruszający film familijny „Był sobie pies 2” – kontynuację kinowego hitu, który zachwycił widzów w każdym wieku.

Wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego pana lub pani. Ale czasem trzeba się nieźle nabiegać, żeby za nimi nadążyć. Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla Baileya też stają się coraz większe, tym bardziej, że dziewczynka wyjeżdża z matką do wielkiego miasta i traci kontakt z dziadkami. Na szczęście Bailey przeżył już wiele żyć i sporo się o ludziach nauczył. Tym razem będzie musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i przede wszystkim pogodzić skłóconą rodzinę. Czasem będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić w nowym wcieleniu, raz nawet jako suczka. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.
REŻYSERIA: GAI MANCUSO OBSADA: DENNIS QUAID, MARG HELGENBERGER, KATHRYN PRESCOTT, BETTY GILPIN

Bajkoranki: Playmobil: Film

W sobotę i niedzielę (5-6 października) o godz. 11 w cyklu Bajkoranki zapraszamy na animację „Playmobil: Film”.

Charlie wciąż zadręcza siostrę – Marlę (Julia Kamińska) opowieściami o fantastycznej krainie, w której mieszkają ludziki PLAYMOBIL®. Jednak dziewczynka traktuje je wyłącznie jako wytwór dziecięcej wyobraźni. Wszystko zmienia się, gdy za sprawą tajemniczego portalu Marla wraz z bratem przenosi się do świata zabawek i zostaje przemieniona w… figurkę PLAYMOBIL®. A to nie koniec kłopotów! Kiedy podstępny Cesarz Maximus (Grzegorz Hyży) zleca porwanie Charliego, Marla rusza chłopcu na ratunek. Aby go ocalić, będzie musiała połączyć siły ze zwariowanym kierowcą ciężarówki – Delem (Tomasz Karolak), agentem specjalnym – Rexem Dasherem (Marcin Dorociński) i supernowoczesnym robotem Mikrobotem. W trakcie wędrówki przez zdumiewający świat zestawów PLAYMOBIL®; nasi bohaterowie przeżyją masę przygód, napotykają wielu przyjaciół i wrogów – od kowbojów, przez walecznych wikingów, aż po rozśpiewaną Wróżkę Chrzestną (Beata Kozidrak). Marla odkryje zaś, że aby uratować Charliego i powrócić do domu, będzie musiała przywołać moc własnej, nieco zaniedbanej wyobraźni. Jak się okazuje wszystko jest możliwe, trzeba tylko w to uwierzyć!
REŻYSERIA: LINO DISALVO

Spotkania Filmowe: Granica

W poniedziałek o godz. 18:30 w Spotkaniach Filmowych zaprezentowany zostanie szwedzki film fantasy w reżyserii Ali Abbasiego – „Granica” napisy. Przed seansem NK Przedwiośnie zaprasza na herbatę i ciastko, a po seansie do udziału w spotkaniu z zaproszonym gościem oraz dyskusji o filmie. Bilety w cenie 15 zł.

„Granica” – Dawno, dawno temu na przystani promowej pracowała bardzo, ale to bardzo brzydka celniczka. W wolnych chwilach Tina chodziła boso po lesie, a do snu czytała kryminały Lisy Marklund. Nie miała szczęścia w miłości, a jej ojciec chorował na amnezję. Za to w pracy była bardzo doceniana, bo umiała wykryć przemycany alkohol (podając dokładną liczbę butelek, zanim jeszcze torba delikwenta została otwarta), a nawet wyczuwała złe zamiary kontrolowanych osób. Pewnego dnia przed jej stanowiskiem stanął jednak tajemniczy mężczyzna, którego zamiarów nie umiała rozpoznać. Był to bez wątpienia facet ze skłonnością do… trollowania.
REŻYSERIA: ALI ABBASI OBSADA: EVA MELANDER, EERO MILONOFFW dyskusji udział weźmie Marcin Grembowicz – recenzent scenariuszowy, redaktor i scenarzysta. Związany z takimi produkcjami jak „Dziewczyny ze Lwowa” czy „Ranczo”. Studiował psychologię, filozofię i filmoznawstwo. Karierę zawodową łączy z doświadczeniem akademickim tworząc immersyjne filmy psychologiczne w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości. W dziełach audiowizualnych szczególnie interesuje go sposób budowania więzi z odbiorcą i wykorzystywanie tej relacji do przekazywania zamierzonego przez twórcę sensu.

Rozmowę poprowadzi Anna Dymek – absolwentka polonistyki i nowego filmoznawstwa. Ceni kino, które zostawia w widzu emocjonalny ślad i jest inspirujące intelektualnie.

Portret Kobiety: Gdzie jesteś, Bernadette?

We wtorek, 8 października o godz. 18:00 w NoveKino Przedwiośnie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Portret Kobiety. Zaprezentowany zostanie film „Gdzie jesteś, Bernadette?”.

Produkcja oparta na bestsellerowej książce autorstwa Marii Semple, to pełna humoru satyra na współczesną rodzinę i amerykańskie kręgi artystyczno-biznesowe. To także wzruszająca od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o niezachwianej miłości córki do matki. Reżyserii podjął się wybitny specjalista od zaglądania do ludzkiej duszy, Richard Linklater („Przed zachodem słońca”, „Boyhood”, „Przed północą”). Przed seansem zapraszamy na poczęstunek od Lekkiego Ciacha oraz losowanie nagród w konkursie Szczęśliwy Fotel. Cykl wspiera Miasto Płock. Bilety w cenie 15 zł.

„Gdzie jesteś, Bernadette?” – Bernadette Fox (CateBlanchett) ma kochającego, choć zapracowanego męża (Billy Crudup) oraz wspaniałą córkę, piętnastoletnią Bee (Emma Nelson), dla której jest najlepszą przyjaciółką. Uważana w kręgach designu za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury, Bernadette jest kobietą ekscentryczną, nieunikającą konfliktów z otoczeniem. Pewnego deszczowego dnia znika w dziwnych okolicznościach. Bee, która postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć, stopniowo odkrywa zaskakujące fakty z życia Bernadette…
REŻYSERIA: RICHARD LINKLATER OBSADA: CATE BLANCHETT, BILLY CRUDUP, EMMA NELSON

Rodzinne Oglądanie: Był sobie pies 2

W środę o godz. 14:15 w Rodzinnym Oglądaniu zaprezentowany zostanie film familijny „Był sobie pies 2” w wersji z dubbingiem. Bilety w cenie 15 zł.

„Był sobie pies 2 – Wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego pana lub pani. Ale czasem trzeba się nieźle nabiegać, żeby za nimi nadążyć. Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla Baileya też stają się coraz większe, tym bardziej, że dziewczynka wyjeżdża z matką do wielkiego miasta i traci kontakt z dziadkami. Na szczęście Bailey przeżył już wiele żyć i sporo się o ludziach nauczył. Tym razem będzie musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i przede wszystkim pogodzić skłóconą rodzinę. Czasem będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić w nowym wcieleniu, raz nawet jako suczka. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.
REŻYSERIA: GAI MANCUSO OBSADA: DENNIS QUAID, MARG HELGENBERGER, KATHRYN PRESCOTT, BETTY GILPIN

W repertuarze wciąż pozostają:

  • komediodramat – „(Nie)znajomi” – Grupa przyjaciół postanawia, że do końca kolacji wszystkie rozmowy telefoniczne mają być w trybie głośnomówiącym, a smsy – odczytywane.
  • „Legiony” – porywającą opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce Niepodległość.;
  • „Piłsudski” – Rok 1901, Józef Piłsudski ucieka ze szpitala psychiatrycznego. Kilka lat później staje w bitwie o niepodległość Ojczyzny;
  • „Polityka” – Spojrzenie na zachowania polskich polityków, gdy kamery są wyłączone;
  • „Angry Birds Film 2” – Skomplikowana relacja nielotów Angry Birds oraz sprytnych Zielonych Świnek przenosi się na wyższy poziom. Kiedy wyspy zamieszkane przez Angry Birds i Świnki znajdą się w niebezpieczeństwie, a nowy wróg da o sobie znać, Red, Chuck i Bomba rekrutują Silver (siostrę Chucka) oraz łączą siły z Leonardem i jego drużyną, tworząc superteam, który ma ocalić ich domy.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU