REKLAMA

Dyrektorzy apelują: Zachęcajcie dzieci do samodzielnej nauki

REKLAMA

Przez co najmniej najbliższe dwa tygodnie zamknięte pozostaną szkoły, przedszkola, żłobki i uczelnie wyższe. Uczniowie nie ukrywają radości z tego powodu, ale dyrektorzy szkół apelują o dopilnowanie, aby uczniowie uczyli się samodzielnie w domu.

Zgodnie z decyzją polskiego rządu, od 12 do 25 marca zamknięte pozostaną placówki oświatowe. Powoduje to utrudnienia, szczególnie, że zbliżają się egzaminy ósmoklasistów i maturalne. Dlatego dyrektorzy szkół apelują do rodziców, aby dzieci nie zmarnowały tego czasu.

– Zachęcajcie dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole – napisała do rodziców Bożena Rulak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku.

Jak tłumaczy 12 i 13 marca z dziećmi skontaktują się nauczyciele przez dziennik elektroniczny lub inny komunikator internetowy i ustalą zasady powtarzania oraz oceniania programu nauczania z poszczególnych zajęć edukacyjnych. Nie dotyczy to oczywiście zajęć z wychowania fizycznego, informatyki, plastyki, techniki, religii oraz muzyki.

– Wczoraj na zebraniu Rady Pedagogicznej przyjęliśmy zasadę, że nauczyciel danego przedmiotu będzie się kontaktował z uczniami danej klasy tyle razy w tygodniu, ile razy dany przedmiot jest w planie nauczenia, np. jeżeli historia jest dwa razy w tygodniu, to nauczyciel historii dwa razy w tygodniu zada samodzielną pracę dla ucznia. Jeżeli dziecko nie będzie współpracowało z nauczycielem, to będzie musiało się rozliczyć z zadanych prac po powrocie do szkoły – zaznacza dyrektor SP3.

Jak tłumaczy, nauczycielom szczególnie zależy nam na tym, aby uczniowie klas ósmych powtarzali sumiennie cały materiał do egzaminu ósmoklasisty. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodreczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

Zmiany w Płocku w związku z koronawirusem. Zamknięte szkoły, placówki kultury, zmiany w kursach autobusów [FILM]Tymczasem, jak poinformowało ministerstwo zdrowia, w Polsce mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych (od wczoraj to już 16 przypadków).

– Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań). W sumie mamy 47 przypadków zakażenia – informuje ministerstwo zdrowia.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU