REKLAMA

Wody Polskie: W tekście Onetu podano nieprawdę. Żądamy sprostowania

REKLAMA

Jak informowaliśmy, Onet.pl podał informację o dymisji dyrektora Zarządu Zlewni we Włocławku, który wg portalu dowodził lodołamaczami na Wiśle. Rzecznik Wód Polskich zamieścił oświadczenie, w którym żąda sprostowania tej informacji.

Sergiusz Kieruzel, Rzecznik Prasowy PGW Wody Polskie, zażądał sprostowania nieprawdziwych informacji zamieszczonych w publikacji Onet.pl z dn. 18 lutego br. pt. „Nagła dymisja szefa lodołamaczy. Grozi nam powódź?”.

Jak podkreśla rzecznik, nieprawdą jest, iż wymieniony w tekście dyrektor Zarządu Zlewni we Włocławku „dowodził lodołamaczami, które rozbijają właśnie krę pomiędzy Włocławkiem a Płockiem”.

– Żądam umieszczenia sprostowania o następującej treści: „Kierownikiem akcji lodołamania niezmiennie od stycznia br. – gdy prowadzona była pierwsza w tym roku akcja lodołamania na zbiorniku włocławskim – jest kierownik Stopnia Wodnego Włocławek.” – napisał Sergiusz Kieruzel. – Jednocześnie informuję, że obecnie prowadzona przez Wody Polskie akcja lodołamania, jest drugą w tym roku akcją prowadzoną w ramach zimowej osłony przeciwpowodziowej. Działania przeprowadzane są pod pełną kontrolą i zgodnie z planem – podkreślił rzecznik Wód Polskich.

Jak dodał, w czwartek w rejonie Środkowej Wisły pracowało 6 lodołamaczy. Jednostki dotarły na wysokość Nowej Wsi. Wody Polskie przewidują, że w ciągu tygodnia, jeżeli warunki meteorologiczne i hydrologiczne będą sprzyjające, lodołamacze dotrą do Płocka. Akcja kruszenia lodu oraz spławiania kry przez Stopień Wodny Włocławek będzie kontynuowana w ciągu najbliższych tygodni.– Nie rozumiem, dlaczego redakcja Onet.pl nie zainteresowała się stanem faktycznym przeprowadzanej akcji lodołamania na Środkowej Wiśle – podsumował Sergiusz Kieruzel, Rzecznik Prasowy PGW Wody Polskie.

Onet: Dymisja urzędnika kierującego akcją lodołamaczy. Została przyjęta

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Dyzio says:

  Rogonić to yowarzystwo z Wód Polskich a tą bandycką firmę rozwiązać i to jak najszybciej. To szkodnicy

 2. Prawda says:

  Sam się nie zwolnił tylko go w perfidny sposób usunęli za nieudolności prezesa dacy i jego przydupasów wiem bo pracuje wtym burdelu

 3. Lysy says:

  Londyn Białystok
  Paryż 🤔🤔🤔🤔gdzie to będzie

 4. Lysy says:

  Jak zamkną dom publiczny w Płocku to Onet przeprosi 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU