REKLAMA

Widowiskowa impreza na Wiśle ze sporą dawką szczęścia [FILM, ZDJĘCIA]

ORLEN Sport i Zdrowie

REKLAMA

Rejonowe Płockie WOPR po raz czwarty zorganizowało I rundę Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Choć w czasach pandemii przygotowanie tak dużej imprezy nie jest proste, to organizatorzy mogą mówić o sporej dawce szczęścia. Zapowiedzi deszczowej pogody nie sprawdziły się, a na dodatek to właśnie od soboty można było korzystać ze świeżego powietrza bez maseczki na twarzy.

Widowiskowe Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych przyciągnęły na płockie nabrzeże w sobotę, 15 maja, sporą grupę widzów. Piękna pogoda sprzyjała relaksowi na plaży i, choć niedostępna była możliwość oglądania zawodów z molo, to miłośnicy sportów motorowodnych mościli się na piasku, betonowej ostrodze, skarpie lub po drugiej stronie Wisły, na osiedlu Radziwie.

Do Płocka przyjechało około 30 najlepszych polskich zawodników, którzy na akwenie Wisły bezpośrednio przylegającym do płockiego molo rozgrywali klasy: Runabout GP 4, Runabout GP 2, Runabout GP 1, Runaboat Stock Box, Freestyle oraz Runabout Veterans GP 1.

– Jest to pierwsza nasza tak duża impreza od półtora roku, pandemia i nam pod tym kątem dała się we znaki – mówi Piotr Lisocki, wiceprezes WOPR Płock. – Ale impreza przebiega w sposób bardzo nas zadowalający, ośmielę się nawet powiedzieć, że sprawniej, niż poprzednie tego typu imprezy. To, co nas cieszy, to oczywiście pogoda, dzięki której sporo osób przyszło podziwiać zawodników – przyznaje.

Jak tłumaczy, pierwsze przygotowania do imprezy zaczęły się jeszcze w listopadzie ubiegłego roku.

– Nie wiedzieliśmy wówczas jak rozwinie się pandemia. Jeszcze miesiąc temu nie było do końca wiadomo, czy te zawody się odbędą. Jednak ostatni miesiąc to już była ciężka praca, a przygotowania szły pełną parą, chociaż dopiero dwa tygodnie temu doprecyzowaliśmy, czy zawody będą mogły się odbyć. Na szczęście pandemia nieco odpuściła i mogliśmy dzisiaj się tu spotkać – mówi z uśmiechem wiceprezes WOPR Płock.

Oprócz pięknej pogody, która była pozytywną niespodzianką (prognozy mówiły o opadach deszczu), miłym „prezentem” dla organizatorów było też złagodzenie obostrzeń i fakt, że akurat od dnia imprezy na świeżym powietrzu nie ma już obowiązku noszenia maseczek.

– Rzeczywiście, to nam mocno pomogło, ponieważ w innym przypadku musielibyśmy również zatroszczyć się o to, żeby maseczki były noszone przez widzów. Aczkolwiek podkreślamy cały czas, żeby zachowywać dystans społeczny, a mistrzostwa organizowane są przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Pamiętajmy, że choć maseczek na świeżym powietrzu nie trzeba już nosić, to jednak pandemia nadal jest – zaznacza nasz rozmówca.Poza wymiarem czysto sportowym, impreza ma również na celu propagowanie bezpiecznych form spędzania czasu w wodzie, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania sprzętu motorowodnego.

– Z naszej perspektywy jest to możliwość promocji bezpiecznych zachowań nad wodą. Proszę zwrócić uwagę, w jaki sposób są ubrani zawodnicy. Każdy ma kamizelkę asekuracyjną. Jest to element, który powinien mieć bezwzględnie każdy, kto wchodzi na łódź motorową czy żaglową – podkreśla Piotr Lisocki.

Organizację zawodów wsparło wiele firm i instytucji. Partnerem Głównym zawodów jest Miasto Płock, natomiast Sponsorem głównym Rejonowego Płockiego WOPR w roku 2021 jest PKN ORLEN.

– Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom, w tym Urzędowi Miasta Płocka, który wsparł nas w większości kosztów przy organizacji tej imprezy. Łącznie około dwudziestu firm pomogło nam w różny sposób przy organizacji, w tym również bezkosztowo. Należy również wspomnieć o PKN ORLEN, który jest sponsorem głównym WOPR Płock, ufundował także łódź wykorzystywaną do zabezpieczenia mistrzostw oraz szkolenia ratowników WOPR – wymienia wiceprezes Piotr Lisocki.

Po tak udanej imprezie można już oficjalnie ogłosić – sezon wydarzeń w Płocku ponownie jest otwarty.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU