REKLAMA

W środę utrudnienia w ruchu m.in. na Podolszycach

REKLAMA

W środę, 10 lipca na terenie miasta będą występować miejscowe utrudnienia w ruchu, związane z planowymi remontami.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, brygady remontowe spotkamy dziś na:

– ul. Rembielińskiego – układanie masy asfaltowej przy obniżonych krawężnikach przy przejściach dla pieszych,
– ul. Gmury – regulacja zasuw wodociągowych,
– ul. Obrońców Westerplatte/ Nowy Rynek – przebudowa wodociągu,
– al. Armii Krajowej – naprawa chodnika,
– ul. Bielskiej (pętla autobusowa) – naprawa ubytków w jezdni.

Asfaltowanie jezdni na ul. Czwartaków w al. Jana Pawła II

W środę, 10 lipca prowadzone są prace układania masy asfaltowej na ul. Czwartaków (przy Auchan). Aby zminimalizować utrudnienia w trakcie prac ulica nie będzie zamykana dla ruchu. Będą jednak obowiązywać zwężenia jezdni i ograniczenia prędkości.

Całkowite zamknięcie ul. Czwartaków związane z układaniem masy asfaltowej nastąpi w czwartek 11 lipca po godz. 17:00, natomiast w piątek 12 lipca po godz. 17:00 zamknięty będzie również ostatni odcinek asfaltowanej al. Jana Pawła II.

Zmiana organizacji ruchu na Podolszycach

MZD przypomina, że na Podolszycach została wprowadzona nowa stała organizacja ruchu i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do nowego oznakowania.

W pierwszych dniach funkcjonowania zmienionej organizacji ruchu w rejonie Podolszyc patrole policji będą monitorować zachowanie kierowców po wprowadzonych zmianach. W wyniku zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniach al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (przy Galerii Wisła) oraz al. Armii Krajowej z ul. Batalionu Parasol i gen. W. Sikorskiego obowiązuje ruch okrężny.

Także na skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej z al. Armii Krajowej i al. Jana Pawła II zmieniła się dotychczasowa organizacja ruchu. Uruchomiono nowe lewoskręty i acykliczna sygnalizacja świetlna, bezkolizyjnie sterująca potokami ruchu.

Przebudowa skrzyżowań w Al. Jachowicza

W Al. Jachowicza trwa przebudowa skrzyżowań. Prowadzone są intensywne roboty drogowe. W związku z tym w rejonie skrzyżowań:– Jachowicza – 11 Listopada,
– Jachowicza – 3 Maja,
– Jachowicza – Obrońców Westerplatte – Nowy Rynek

występuje czasowa organizacja ruchu, zwężenia jezdni, wygrodzenia oraz ograniczenia prędkości. MZD apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności.

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach

Rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (przy galerii Mazovia) oraz al. Jana Pawła II (przy Auchan)

Trwają roboty, związane z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jezdni al. Jana Pawła II. W tym rejonie ze względu na duży zakres prac, związanych z przebudową oraz kolizjami roboty będą prowadzone przez cały czas realizacji inwestycji, czyli do 30 września. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Będą prowadzone roboty ziemne, budowlane i drogowe, związane z usuwaniem kolizji, przebudową sieci podziemnych telekomunikacyjnych elektrycznych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, gazowych itp.

Do około 15 lipca będą trwały prace drogowe w al. Jana Pawła II w kierunku od skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków przy Galerii Wisła w kierunku skrzyżowania z ul. Czwartaków przy Auchan. Roboty będą prowadzone odcinkami, sukcesywnie wzdłuż całej ulicy. W pierwszej kolejności zostanie sfrezowana nawierzchnia jezdni na całej długości ulicy oraz zostaną przebudowane zatoki autobusowe. W tym czasie w rejonie al. Jana Pawła II będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu. Ulica będzie przejezdna jednak będą obowiązywać ograniczenia prędkości oraz zwężenia jezdni.

Naprawy bieżące dróg i chodników

Miejski Zarząd Dróg informuje, że dziś będą występować na terenie miasta miejscowe utrudnienia w ruchu związane z planowymi pracami drogowymi. Brygady remontowe będą pracować na ulicach:

– ul. Graniczna – naprawa drogi na odcinku gruntowym,
– ul. Górna – naprawa drogi na odcinku gruntowym,
– ul. Rembielińskiego – obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych,
– ul. Batalionu Parasol – naprawa chodnika,
– ul. Wyszogrodzka – naprawa chodnika,
– ul. Medyczna – obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych.

Ponadto utrudnienia występują na:

– skrzyżowaniu Bielska – Targowa: roboty drogowe są prowadzone na ul. Bielskiej.
– Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości.
– skrzyżowaniu Jachowicza/11 listopada – przebudowa skrzyżowania,
– skrzyżowaniu Jachowicza / 3 Maja – przebudowa skrzyżowania,
– skrzyżowaniu Jachowicza / Obrońców Westerplatte / Nowy Rynek – przebudowa skrzyżowania,
– aleja Jana Pawła II – remont nawierzchni jezdni i zatok przystankowych,
– ul. Grabówka – budowa ścieżki rowerowej,
– ul. Chopina – budowa chodnika i ścieżki rowerowej,
– ul. Kolegialnej – wygrodzenie chodnika, zakaz ruchu pieszych,
– ul. Granicznej – naprawa ścieżki rowerowej i chodnika,
– ul. Kopernika – przebudowa ulicy,
– ul. Staszica – przebudowa ulicy,
– ul. Krzywickiego – przebudowa ulicy.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU