REKLAMA

Tego dnia popłynie krew. Kolejny raz taka akcja

REKLAMA

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 2. edycja akcji „AUDIOKREW”. Podczas wydarzenia będzie można oddać krew oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego DKMS.

Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock i Rzymskokatolicka Parafia św. Wojciecha w Płocku zapraszają na drugą edycję akcji „AUDIOKREW”, która w tym roku odbędzie się 28 lipca w godz. 10-14 przy Parafii św. Wojciecha w Płocku.

– Będzie można podzielić się tym, co może uratować zdrowie, a często życie, czyli krwią. W okresie wakacji jest bardzo ważne oddawanie krwi, ponieważ krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy i stan zapasów krwi jest niski. A gdyby tak znaleźć bliźniaka genetycznego? Nic skomplikowanego! Wystarczy chęć i patyczek, krótkie badanie i rejestracja. Gdzieś na świecie może ktoś potrzebuje właśnie twojego szpiku! Podziel się, to proste, ale bardzo, bardzo szlachetne – zachęca Karol Krajewski, Koordynator Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion.

Krew mogą oddawać osoby w wieku od 18. do 65. roku życia (oddawanie krwi honorowo na Legion na kod 500, żołnierze 64 Batalionu Lekkiej Piechoty na kod 564). Żeby zarejestrować się, jako potencjalny dawca szpiku kostnego DKMS należy mieć od 18 do 55 lat.



Dla krwiodawców i dawców szpiku przewidziane są upominki i instrukcje HDK. Podczas akcji odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego: motocykle, quady, kamizelki, maski, hełmy i wiele innych.

Organizatorami akcji są: Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock oraz Rzymskokatolicka Parafia św. Wojciecha w Płocku. Partnerami są Akademickie Stowarzyszenie „Ambitni w Działaniu” oraz Rada Mieszkańców Osiedla Podolszyce Południe.

Zadanie zostało sfinansowane w ramach realizacji zadania publicznego ze środków Urzędu Miasta Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU