Sprawdź, która firma odbierze Twoje śmieci

REKLAMA

Zakończyła się już procedura przetargowa na odebranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Płocku. Ratusz ujawnił, które firmy będą zarządzały naszymi śmieciami.

Po tym, jak Sejm uchwalił nową tzw. ustawę śmieciową od lipca za gospodarowanie odpadami komunalnymi odpowiedzialna jest gmina. W efekcie Płock został podzielone na cztery sektory. Po wprowadzeniu systemu, firmy które odbierają odpady nie będą już odbierały odpadów od spółdzielni, wspólnot i poszczególnych mieszkańców, tylko będą działały na zlecenie gminy.

PowiązaneTematy

Oto wyłonione w przetargach firmy z podziałem na sektory. Kliknij, aby zobaczyć listę ulic:
[accordion close=”1″ title=”Sektor I (Podolszyce, Zielony Jar, Imielnica, Borowiczki)
Obsługiwać będzie firma Eko – Maz Sp. z o.o.”]Osiedla: Podolszyce Południe, Podolszyce Północ, Zielony Jar, Imielnica, Borowiczki, łącznie ponad 32 tys. mieszkańców. Przetarg na ten teren wygrało konsorcjum Eko – Maz Sp. zo.o. – Lider konsorcjum, P.P.H.U. Hatrex – Krzysztof Chlewiński, Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta w Gostyninie Sp. zo.o. z ceną brutto: 4.422.000 zł

W obrębie Sektora I znajdują się następujące ulice: Aleja Jana Pawła II, Andersa, Armii Krajowej, Baczyńskiego, Bałtycka, Basenowa, Batalionu „Parasol”, Batalionu „Zośka”, Białowieska, Bliska, Borowicka, Boryszewska (parzyste), Botaniczna, Brzoskwiniowa, Bytnara, Cedrowa, Chełmińska, Cisowa, Chmielna, Chruściela, Czereśniowa, Czerwonych Kosynierów, Czwartaków, Darniowa, Drozdowa, Dywizjonu 303, Dziewiarska, Flisacka, Gmury, Gościniec, Grabowa, Grabówka, Graniczna (od skrzyżowania z Al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Otolińską), Grota Roweckiego, Grzmot-Skotnickiego, Harcerska, Hubalczyków, Jabłoni, Jaskółcza, Jastrzębia, Jesionowa, Jędrzejewo (od ul. Zbożowej do ul. Otolińskiej), Kasztanowa, Kaszubska, Kątowa, Kleeberga, Kombatantów, Końcowa, Korczaka, Kujawska, Kurpiowska, Kutrzeby, Leszczynowa, Lipowa, Lisia, Liściasta, Lokalna, Lubuska, Łamana, Łączniczek, Łomżyńska, Łowicka, Obrońców Helu, Odległa, Ofiar Katynia, Ossowskiego, Majowa, Małopolska, Mazowiecka, Mazura, Mazurska, Miedziana, Młyńska, Mokra, Monte Cassino, Morelowa, Motylowa, ks. Niedzielaka, Nowa, Orzechowa, Oksińskiego, Pałacowa, Parcele, Pasaż Padereckiego, Pasternakiewicza, Patriotów, Piaski, Piesza, Plac Żołnierzy Września, Plac Witosa, Pocztowa (do granic miasta), Podgórze, Podlaska, Podwale, Pogodna, Pomorska, Porzeczkowa, Powiśle, Poziomkowa, Prosta, Puchalskiego, Raczkowizna (do granic miasta), Rogowskiego, rondo Pileckiego, rondo Wojska Polskiego Roztocze, Rybna, Sarnia, Sielska, Sikorskiego, Skierkowskiego, Skrajna, Sosabowskiego, Srebrna, Swojska, Sucharskiego, Synów Pułku, Szarych Szeregów, Szczęsnego, Szpacza, Śląska, Śliwowa, Św. Huberta, Św. Wojciecha, Urbanowo, Urodzajna, Walecznych, Wańkowicza, Warmińska, Wetmańskiego, Wiązowa, Widna, Wiejska, Wierzbowa, Wilcza, Wilczyńskiego, Wilgi, Wiosenna, Wiśniewskiego, Wiśniowa, Wójtowa, Wyszogrodzka (od skrzyżowania z ul. Graniczną w stronę wschodnich granic miasta numery parzyste i nieparzyste, następnie od wysokości jaru rzeki Rosicy – numery parzyste), Zagajnik, Zajęcza, Zakole, Zapłotek, Zarzeczna, Zbożowa, Zgodna, Złota, Zubrzyckiego, Żelazna, Żuławska, Żurawia, Żywiczna, Żyzna.[/accordion]
[accordion close=”1″ title=”Sektor II (Wyszgrodzka, Międzytorze, Kolegialna, Radziwie, Góry, Ciechomice, Pradolina Wisły)
Obsługiwać będzie firma Sita PGK Sp. z o.o.”]Osiedla: Wyszogrodzka, Międzytorze, Kolegialna, Radziwie, Góry, Ciechomice, Pradolina Wisły, prawie 34 tys. mieszkańców. Przetarg na ten teren wygrała Sita Płocka Gospodarka Komunalna Sp. zo.o. z ceną brutto: 4.875.000 zł.

W obrębie Sektora II znajdują się następujące ulice: 4 Pułku Strzelców Konnych, 8 Pułku Artylerii Lekkiej, Agrestowa, Akacjowa, Aleje Jachowicza – od skrzyżowania z ul. Bielską do skrzyżowania z Al. Kilińskiego (numery nieparzyste), Aleje Piłsudskiego (od skrzyżowania z al. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką), Aleje Kilińskiego, Banacha, Batorego, Błonie, Błotna, Boczna, Broniewskiego, Browarna, Brzozowa, Bukowa, Cicha, Ciechomicka, Ciechomskiego, Chabrowa, Chmielowa, Dębowa, Dobrowolskiego, Dobrzykowska, Dojazd, Dolna, Drzewna, Działkowa, Dziedziniec, Edukacyjna, Fabryczna, Filtrowa, Gajowa, Gąbińska, Gęsia, Gierzyńskiego, Gintera, Głowackiego, Góry, Górka, Górna, Grabińska (w granicach miasta), Gradowskiego, Graniczna (odcinek od Zakładu Energetycznego w stronę Wisły), Gronowa, Gromadzka, Herbaciana, Heweliusza, Imielnicka, Jakubowskiego, Janówek, Jaworowa, Jesienna, Jodłowa, Jordanowska (do granic miasta), Jeziorna, Kacza, Kalinowa, Kapitańska, Kawieckiego, Klonowa, Kolberga, Kolegialna, Kolejowa, Kołłątaja, Kopernika, Kościelna, Kościuszki, Kotwiczna, Krakówka, Kręta, Królewiecka, Krótka, Krzywickiego, Kupiecka, Kutnowska (do granic miasta), Lachmana, Lawendowa, Łącka, Lenartowicza, Leśna, Letnia, Letniskowa, Łąkowa, 1-go Maja, 3-go Maja, Malinowa, Maneżowa, Marynarska, Miętowa, Miła, Misjonarska, Modrzewiowa, Mostowa, Myśliwska, Nadwiślańska, Na Stoku, Nauczycielska, Niecała, Nizinna, Norbertańska, Nowociechomicka, Nowoosiedlowa, Nowy Rynek, Oaza, Obejście, Ogrodowa, Okopowa, Osiedlowa, Ośnicka, Otapa, Owocowa, Padlewskiego, Parkowa, Partyzantów, Pasaż, Pasaż Vuka Karadzica, Paśniki, Pedagogiczna, Piaska, Piaskowa, Piękna, Piwna, Pl. Dąbrowskiego, Pl. Mościckiego, Pl. Obrońców Warszawy, Pl. Zielony, Południowa, Poprzeczna, Podchorążych, Podleśna, Popłacińska, Portowa, Powstańców Styczniowych 1863, Przeprawa, Przesmyk, Przyszkolna, Przytulna, Pszenna, Rekreacyjna, rondo Odsieczy Lwowa, Rozego, Różana, Ruczajowa, Rumiankowa, Rybaki, Rzeczna, Sadowa, Sannicka Saperska, Semestralna, Sienna, Sienkiewicza, Siewna, Słoneczna, Słowicza, Spółdzielcza, Sołdka, Spokojna, Staszica, Stoczniowa, Stodółkiewicza, Strażacka, Strzelecka, Studzienna, Sucha, Sukcesorska, Szkutnicza, Świerkowa, Św. Siostry Faustyny, Tartaczna, Teligi, Tęczowa, Tokarska, Torowa, Tumska, Tymiankowa, Ukośna, Ułańska, Urocza, Wakacyjna, Warszawska, Wąska, Wesoła, Wesółka, Wczasowa, Wiatraki, Widok, Wiślana, Włościany, Wodna, Wronia, Wrzosowa, Wspólna, Wygon, Wysoka, Wyszogrodzka (od skrzyżowania z Al. Kilińskiego do skrzyżowania z Al. Piłsudskiego), Zacisze, Zagroda, Zakątek, Zalesie, Zaścianek, Zaułek, Ziołowa, Zdrojowa, Zdziarskiego, Zielona, Źródlana, Żabia, Żytnia.[/accordion]
[accordion close=”1″ title=”Sektor III (Dworcowa, Kochanowskiego, Tysiąclecia, Łukasiewicza, Trzepowo)
Obsługiwać będzie firma Remondis Sp. z o.o.”]Osiedla: Dworcowa, Kochanowskiego, Tysiąclecia, Łukasiewicza, Trzepowo – ponad 34 tys. mieszkańców. Przetarg na ten teren wygrał Remondis Sp. z o.o w Warszawie, Oddział w Płocku z ceną brutto: 4.717.683,09 zł.

W obrębie Sektora III znajdują się następujące ulice: Al. Jachowicza (od skrzyżowania z ul. Bielską do skrzyżowania z ul. Otolińską) – numery parzyste, Al. Kobylińskiego (od skrzyżowania z ul. Bielską do skrzyżowania z ul. Łukasiewicza), Al. Roguckiego, Al. Nowaka, 7-go Czerwca, 11-go Listopada (odcinek od Al. Jachowicza do ul. Mickiewicza), 21-go Stycznia, Batalionów Chłopskich, Bielska (od skrzyżowania z Al. Kobylińskiego do granic miasta), Chopina (od skrzyżowania z ul. Bielską do skrzyżowania z ul. Otolińską, Dąbrówki, Dworcowa, Fabryki Maszyn Żniwnych, Gawareckiego, Graniczna (od skrzyżowania z ul. Otolińską w stronę lotniska), Gwardii Ludowej, Hermana, Jędrzejewo (od skrzyżowania z ul. Otolińską do skrzyżowania z ul. Bielską, na odcinku przy granicach miasta – numery parzyste), Kochanowskiego, Kossobudzkiego, Kostrogaj, Królowej Jadwigi, Krzywa, Krzywoustego, Lasockiego Lotników, Łączna, Łukasiewicza nr 12-30 (odcinek od skrzyżowania z Al. Kobylińskiego do skrzyżowania z Batalionów Chłopskich), Mickiewicza, Mieszka I-go, Morykoniego, Obrońców Płocka 1920 r, Obrońców Westerplatte, Okólna, Orlińskiego, Otolińska (do granic miasta), Pasaż Kaczmarskiego, Pasaż Wiścickiego, Piasta Kołodzieja, Plac Celebry Papieskiej, Plac Lutyńskiego, Północna, Płoskiego, Przemysłowa, Przeskok, rondo Dmowskiego, Reja, Rembielińskiego, Rolna, Rutskich, Salezjańska, Sierpecka (do granic miasta), Sportowa, Szkolna, Targowa, Traugutta, Tysiąclecia, Wiadukt, Wolskiego, Wschodnia, Żwirki i Wigury.[/accordion]
[accordion close=”1″ title=”Sektor IV (Osiedla Winiary, Stare Miasto Skarpa, Dobrzyńska)
Obsługiwać będzie Sita PGK Sp. z o.o.”]Osiedla Winiary, Stare Miasto Skarpa, Dobrzyńska – ponad 26 tys. mieszkańców. Przetarg wygrała Sita Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o z ceną brutto: 3.597.996 zł

Podane ceny to wartości brutto za zrealizowanie całego zamówienia, za cały okres trwania umowy, czyli od 1 lipca 2013 roku do 30 czerwca 2014 roku.

W obrębie Sektora IV znajdują się następujące ulice: Al. Kobylińskiego od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Dobrzyńską), Al. Spacerowa, Asnyka, Bartnicza, Biegańskiego, Bielska (od Starego Rynku do skrzyżowania z Al. Kobylińskiego), Chałubińskiego, Chemików, Chojnackiego, Dąbrowskiej, Długa, Dobrzyńska, Dybowskiego, Gałczyńskiego, Garleja, Grodzka, Honorowych Dawców Krwi, Jabłczyńskiej, Jasna, Jaśminowa, Jerozolimska, Judyma, Kamińskiej, Kazimierza Wielkiego, Kobiałka, Konopnickiej, Kozia, Kredytowa, Kwiatka, Kwiatowa, Łukasiewicza (nr nieparzyste), Macieszy, Mała, Małachowskiego, Maszewska, Medyczna, Mehoffera, Miodowa, Mościckiego, Na Skarpie, Nałkowskiej, Norwida, Nowowiejskiego, Okrzei, Ostatnia, Parowa, PCK, Piekarska, Pl. Jurgensa, Pl. Narutowicza, Polna, Pszczela, rondo Grabskich, rondo Stolarskiego Słowackiego, Skłodowskiej, Słodowa, Sosnowa, Synagogalna, Staromiejska, Stary Rynek, Szpitalna (do granic miasta), Śniadeckiego, Środkowa, Teatralna, Topolowa, Traktowa, Tuwima, Wyspiańskiego, Zalewskiego, Zamenhofa, Zawidzkiego, Zduńska, Zglenickiego.[/accordion]

Nowy system odbierania i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości wejdzie w życie 1 lipca 2013 roku. W efekcie obejmie wszystkich mieszkańców i zwiększy poziom recyclingu i odzysku odpadów zebranych selektywnie, a także ma zredukować masę odpadów ulegających biodegradacji kierowanych do składowania.