REKLAMA

Senat odrzucił poprawkę o budowie obwodnicy Płocka

REKLAMA

10 stycznia Senat głosował nad ustawą budżetową na 2014 rok. Z 97 poprawek odrzucono aż 84, w tym dotyczącą przesunięcia środków na budowę obwodnicy m.in. Płocka. Negatywnie tę poprawkę zaopiniowała także Komisja Budżetu i Finansów Publicznych.

Poprawka nr 95 zgłoszona na wczorajszym posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów Publicznych dotyczyła przeznaczenia 300 mln zł kosztem obsługi długu krajowego na budowę obwodnic kilku miast, w tym m.in. Płocka, Skierniewic, Bełhatowa czy Opatowa. Przeciwko tej zmianie było 6 senatorów.

Podczas głosowania Senatu nad ustawą budżetową 2014, które odbyło się 10 stycznia, przeciwko tej poprawce było 58 senatorów z Platformy Obywatelskiej, 3 z Koła Senatorów Niezależnych oraz jeden senator PSL. Za poprawką głosowało 28 senatorów PiS oraz 2 z Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska (szczegóły głosowania).

Przegłosowano natomiast poprawkę, dotyczącą opodatkowania Lasów Państwowych kwotą 800 mln zł, z czego 650 mln ma zasilić rozwój i modernizację dróg lokalnych. Według polityków opozycji, może to pozbawić Lasy Państwowe płynności finansowej, a nawet doprowadzić do bankructwa. PiS zapowiedział, że skieruje nowelizację ustawy o lasach do Trybunału Konstytucyjnego.Poprawki zgłoszone przez Senat będą teraz rozpatrywane przez Sejm na posiedzeniu w dniach 22-24 stycznia. Prezydent Bronisław Komorowski otrzyma ustawę budżetową do podpisu 27 stycznia.

Komentarz senatora PiS, Marka Martynowskiego
Wszystkie poprawki opozycji, dotyczące budżetu państwa zostały odrzucone, m.in. i ta o dodatkowe środki na obwodnicę Płocka. Po pamiętnych reklamach wyborczych obecnego prezydenta Andrzeja Nowakowskiego („Zbudujemy obwodnice. Z dala od polityki”), po słynnej wizycie „gospodarczej” premiera Donalda Tuska, który określił nasze miasto jako „kluczowe miejsce bezpieczeństwa” oraz po tym jak głosowali senatorowie PO, jedyny komentarz jaki mi przychodzi do głowy to cytat z reklamy: „a świstak siedzi i zawija w sreberka”.
Jeżeli po tylu latach rządów koalicji PO-PSL na wszystkich szczeblach (rząd, województwo, powiat), nie udało się w Płocku pozyskać środków finansowych na obwodnicę Płocka, przy tak ogromnej kasie płynącej z UE, to czas na radykalne zmiany. A te mogą nastąpić przy kolejnych wyborach.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

 1. Wyborca Były says:

  Zbudujemy obwodnice. To mam pomysł do pana prezydenta z PO. Niech partie zmieni bo z tą w której jest na pewno nie ruszy do przodu.

 2. POpieram says:

  PO odrzuciło? Super ;) Co na to nasz prezydent?

  • KP says:

   Teraz radni powinni dać popalić naszemu pseudo prezydentowi. Oczekiwaliśmy, iż jako członek PO z kolegami załatwi wszystko dla Płocka. Jeśli jego ekipa z parlamentu go nie szanuje, to dlaczego mieliby szanować wyborcy. Precz z marionetką !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU