Senat odrzucił poprawkę o budowie obwodnicy Płocka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

10 stycznia Senat głosował nad ustawą budżetową na 2014 rok. Z 97 poprawek odrzucono aż 84, w tym dotyczącą przesunięcia środków na budowę obwodnicy m.in. Płocka. Negatywnie tę poprawkę zaopiniowała także Komisja Budżetu i Finansów Publicznych.

Poprawka nr 95 zgłoszona na wczorajszym posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów Publicznych dotyczyła przeznaczenia 300 mln zł kosztem obsługi długu krajowego na budowę obwodnic kilku miast, w tym m.in. Płocka, Skierniewic, Bełhatowa czy Opatowa. Przeciwko tej zmianie było 6 senatorów.

Podczas głosowania Senatu nad ustawą budżetową 2014, które odbyło się 10 stycznia, przeciwko tej poprawce było 58 senatorów z Platformy Obywatelskiej, 3 z Koła Senatorów Niezależnych oraz jeden senator PSL. Za poprawką głosowało 28 senatorów PiS oraz 2 z Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska (szczegóły głosowania).

Przegłosowano natomiast poprawkę, dotyczącą opodatkowania Lasów Państwowych kwotą 800 mln zł, z czego 650 mln ma zasilić rozwój i modernizację dróg lokalnych. Według polityków opozycji, może to pozbawić Lasy Państwowe płynności finansowej, a nawet doprowadzić do bankructwa. PiS zapowiedział, że skieruje nowelizację ustawy o lasach do Trybunału Konstytucyjnego.

Poprawki zgłoszone przez Senat będą teraz rozpatrywane przez Sejm na posiedzeniu w dniach 22-24 stycznia. Prezydent Bronisław Komorowski otrzyma ustawę budżetową do podpisu 27 stycznia.

Komentarz senatora PiS, Marka Martynowskiego
Wszystkie poprawki opozycji, dotyczące budżetu państwa zostały odrzucone, m.in. i ta o dodatkowe środki na obwodnicę Płocka. Po pamiętnych reklamach wyborczych obecnego prezydenta Andrzeja Nowakowskiego („Zbudujemy obwodnice. Z dala od polityki”), po słynnej wizycie “gospodarczej” premiera Donalda Tuska, który określił nasze miasto jako “kluczowe miejsce bezpieczeństwa” oraz po tym jak głosowali senatorowie PO, jedyny komentarz jaki mi przychodzi do głowy to cytat z reklamy: “a świstak siedzi i zawija w sreberka”.
Jeżeli po tylu latach rządów koalicji PO-PSL na wszystkich szczeblach (rząd, województwo, powiat), nie udało się w Płocku pozyskać środków finansowych na obwodnicę Płocka, przy tak ogromnej kasie płynącej z UE, to czas na radykalne zmiany. A te mogą nastąpić przy kolejnych wyborach.

Podziel się:

Brak komentarzy

  1. Wyborca Były na

    Zbudujemy obwodnice. To mam pomysł do pana prezydenta z PO. Niech partie zmieni bo z tą w której jest na pewno nie ruszy do przodu.

    • Teraz radni powinni dać popalić naszemu pseudo prezydentowi. Oczekiwaliśmy, iż jako członek PO z kolegami załatwi wszystko dla Płocka. Jeśli jego ekipa z parlamentu go nie szanuje, to dlaczego mieliby szanować wyborcy. Precz z marionetką !

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji